ZŠ Edisonova

Na Základní školu Edisonova v Teplicích jsme přišli krátce před osmou. Děti z 1.B s kytičkami na lavicích už netrpělivě vyhlížely svojí paní učitelku Danu Kasnerovou. Těšily se, že dostanou svoje první vysvědčení a protože byly šikovné, na většině byly samé jedničky. Jen sem tam, když písmenka ještě klopýtala a ztrácela háčky a čárky, to byla dvojka, která se určitě po prázdninách ještě vylepší. S kytičkou si pak prvňáčci přicházeli jednotlivě pro vysvědčení a paní učitelka nešetřila chválou, ale kde bylo třeba, i radou, co je třeba zlepšit. Za vysvědčení si všichni zatleskali, zazpívali a protože měl právě včera Lukáš 8. narozeniny, zazpíval mu jeho nejlepší kamarád a premiant třídy Matěj písničku jen pro něj. „Těšíte se na prázdniny?, ptali jsme se na rozloučenou a odpovědí bylo sborové anóóó!!

Novosedlice

V Novosedlicích dodržují tradici a tak se v nově klimatizované zasedací místnosti Obecního úřadu sešli deváťáci, se kterými se přišli písničkou rozloučit prvňáčci. „Deváťáci, po prázdninách z vás budou zase prvňáci, tak zavzpomínejte spolu s námi, jaké to bylo před lety,“ začali své vystoupení.
Vyfešákovaní deváťáci s kytičkou v klopě saka a nastrojené slečny pak převzali vysvědčení od paní ředitelky, zapsali se do pamětní knihy a od starosty Novosedlic Karla Kalaše dostali něco moudrých rad do života, kytičku a také dárek na památku na den, kdy byli žáky základní školy naposledy.