V marketech nejen na Teplicku se již pozvolna začíná objevovat vánoční zboží. „V nabídce máme kolekce, cukrovinky, figurky či různé dárkové balíčky. Ale nedeklarujeme to vyloženě jako vánoční. Toto zboží se prodává, ale zatím to není žádný boom,“ říká Marie Havlišová, ředitelka Hypernovy. Vysvětlila, že lidé ještě vyčkávají, zda třeba nedojde ke snížení cen. Současný zákazník je prý náročnější a mnohem přemýšlivější.
Vánoce pozvolna přicházejí i do teplikého Intresparu. „Ještě je brzy, tak začínáme cukrovinkami. Sortiment je perfektní a ceny opravdu zajímavé. Prodává se to, ale ten největší zájem teprve přijde,“ říká ředitel Intersparu Jiří Kučera. Ve Sparu, jak lidé market většinou nazývají, vypukly také velké neplánované výprodeje. Jak Kučera vysvětlil, sáhlo se do starých zásob a ceny některého elektra nebo hraček šly dolů až o 80 %. Podle jeho slov lidé brali toto zboží doslova pod rukama, mnozí již využili těchto slev k nákupu vánočních dárků.
Kde jsou ty doby, kdy se pro adventní kalendáře s čokoládkami a mikuláše jezdilo do Německa. Dnes jsou tyto dobroty dostupné díky nízkým cenám všem. A kdo chce, může si vybrat kvalitnější.
Vánoce začínají i v marketech Tesco. „V těchto dnech představují obchody Tesco první letošní vánoční nabídku. Zákazníci se mohou setkat s první vánoční výzdobou a širokou nabídkou hraček, vánočních dekorací, stromků i elektra,“ uvedla manažerka řetězce Jana Matoušková.