Devítiletý Maxík přišel náhle o svého milovaného tátu. Nedávné Vánoce trávili ještě spolu, ale několik týdnů nato tátu zradilo srdce. Ve spánku se mu z ničeho nic zastavilo. Zemřel Martin Prys z Teplic, frontman hardcorové skupiny Dead Mans Chest. Zpíval také v teplické kapele Action. Jeho kamarádi se rozhodli založit humanitární sbírku na pomoc rodině. Během pár dnů přišly od přátel a příznivců kapely na účet desítky tisíc korun.

Martin Prys odešel zcela nečekaně ve svých 41 letech. „Žil pro rodinu, byl milujícím otcem, srdečným synem, velkým bratrem a opravdovým přítelem. Martinovou vášní byla hudba a sport. Byl frontmanem a zpěvákem,“ uvádí Kateřina Resová na webovém portálu Donio, prostřednictvím kterého probíhá transparentní sbírka pro rodinu.

Ilustrační foto.
Teplická policie oznámila, kdo v Hrobu pomazal olejem koleje na Moldavu

Když zrovna nevěnoval čas hraní, jezdil s rodinou do přírody a na výlety. Vedl svého syna k lásce a respektu ke zvířatům, ke sportu i pohybu a samozřejmě k hudbě. „Jako kamarádi jsme ho znali coby usměvavého a laskavého člověka. Neustále dobře naladěného, připraveného předávat svou pozitivní náladu,“ zmiňuje iniciátorka sbírky.

„Tu jsme založili, abychom jeho rodině usnadnili nelehkou životní ztrátu. Jsme si vědomi, že tátu Maxíkovi vynahradit nedokážeme, ale chtěli bychom pomoci zajistit Maxovi zázemí, které už tatínek Martin synovi nemůže obstarat,“ píše motiv pomoci paní Kateřina. „Vím, že by Martina teď nejvíce trápilo to, že nemůže dál vychovávat a zajistit svého syna. Proto vznikla myšlenka právě na tuto sbírku,“ upřesňuje.

Jasno má také v tom, kam a na co vybrané peníze poputují. Budou využity na běžné výdaje spojené s chodem domácnosti, oblečení Maxe, školní výdaje, kroužky a vybavení pro sport i koníčky.

Nemáme slov, jsme zničení

Martin Prys byl teplický hudebník. Působil v kapele Dead Mans Chest a také dalších. Jeho kolegy z hudební branže zpráva o náhlém úmrtí zaskočila. „Nemáme slov. Jsme zničení. Jsme extrémně smutní. Odpočívej v pokoji, bratře,“ vzkázali mu na facebookovém profilu uvedené teplické kapely.

Cílová částka sbírky je stanovená na 100 tisíc korun. Pár dnů po vyhlášení je na kontě už přibližně polovina těchto peněz. Sbírka potrvá ještě dva měsíce. Dva tisíce v transparentním systému zaslal například pan Milan D. „Martina jsem měl možnost poznat, když jsem pracoval v Teplicích. Vždy veselý a pracovitý kluk a super do party. Věčná škoda mladého života. Nezapomenu,“ napsal k tomu svůj komentář.