O akci informovalo město.
Tradiční masopust v Bílině začne v devět hodin ráno. Dopolední blok je určený především pro děti z mateřských a základních škol. “Budeme moc rádi, když děti přijdou v maskách, přitom nemusí být masopustní. Jakmile se všichni sejdeme, vyrazíme průvodem okolo náměstí. Pak už se budou děti bavit, připravené jsou soutěže, čeká je divadlo i sladká odměna,” uvedla vedoucí Kulturního centra Bílina Pavlína Petržilková.

Průvod vyrazí v 9.30 hodin, v 10 hodin začne divadelní představení Panoptika Maxe Fische. “To je velmi zábavná animační show. S Maxem i jeho pomocníky se mohou přítomní vyfotografovat, aby měli na akci pěknou vzpomínku,” doplnila organizátorka akce Monika Voitová.

Bžany, Masopust 2024.
OBRAZEM: Bžany pokračovaly v nové tradici, konal se tam další masopust

Po půl jedenácté dopoledne se představí muzikanti z kapely Pohřební bratrstvo Jefraima Kadiše. Ti hrají české písně v doprovodu klasických hudebních nástrojů, třeba klarinetu nebo tahací harmoniky.

Odpolední část především pro veřejnost začne ve 13 hodin, o půl hodiny později masky opět obejdou náměstí v průvodu, ve 14 hodin vystoupí Panoptikum Maxe Fische a ve 14.30 zahrají hudebníci z Pohřebního bratrstva. “K tomu všemu se budou na náměstí konat po celý den malé farmářské trhy, lidé u regionálních prodejců seženou třeba uzené výrobky, sýry, čerstvé pečivo a podobně,” pozvala Pavlína Petržilková.

Ivo Šmoldas.
Ivo Šmoldas přiveze do Bíliny herce a "řidiče autobusu" Václava Koptu

V rámci masopustního veselí se uskuteční soutěž o nejlepší bábovku. Šikovní pekaři a pekařky se mohou do soutěže přihlásit do 8. února prostřednictvím e-mailu soutez@kcbilina.cz a následně v den konání akce mezi 7. a 8.30 hodinou přinést svůj voňavý výrobek na náměstí. Nejlepší bábovky budou oceněné.

S přispěním Pavlíny Nevrlé, KC Bílina

Tohle vás třeba také zaujme:

Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler
V sobotu 3. února 2024 se v Teplicích konal charitativní běh pro Kačku. Lidé při akci podpořili své zdraví i nemocné děti. Více zde: Teplice běžely pro Kačku