Ne každý viděl, jak se na zabíjačce jitrnice dělají. Tady byla možnost si to pod dohledem zkušeného řezníka i vyzkoušet.

„Už jsme si dali guláš a teď musím honem koupit tátovi jitrnici k večeři, alespoň nemusím nic vařit, tak než mi je všechny vyprodají," usmívala se Zdena Horáková, která přijela do Oseka z Teplic se synem Honzíkem. Ten se těšil na průvod masek, i když ji sám neměl. Ale příští rok to prý napraví.

Ve dvě hodiny se vydal průvod masek, v jehož čele šel smrťák na chůdách společně s řádícím růžovým čuníkem, do kterého se převtělil principál Divadla V Pytli Petr Stolař, na okruh městem. Dvousethlavý průvod, ke kterému se cestou přidávali místní, šel za doprovodu hezkých staročeských písniček ulicí Dolnonádražní k DDM Osek, ulicí Obránců míru na klášterní náměstí a zpět do kláštera.

Tam zábava pokračovala. Mráz zaháněla medovina i svařáček, který tu nabízeli i v borůvkové a brusinkové variantě, klobásky, guláš a pečené brambory. Vybrat nejkrásnější masku bylo těžké, do finále postoupila želva Ninja, včelky, lesní skřítek, Sněhurka, bílá paní, Křemílek s Vochomůrkou i všechny ostatní masky a tak se ze sladké odměny nakonec radovali úplně všichni. Hudba hrála a čuník Petřík dokázal svým neodolatelným způsobem roztancovat celé nádvoří. „Milostivá, už jste někdy tancovala s prasetem? Tak vidíte. Já vám teď někoho vyberu a půjdu si pro další tanečnici. Jaký fešák by se vám líbil, co říkáte támhle tomu?" Nedokázala odolat žádná…