Tak přesně takto to vypadalo včera během dne na silnici z Teplic do Bíliny, kde probíhala dopravní policejní akce. A jak jsme se později dozvěděli, byla s celoevropským zaměřením.

Po celý tento týden by řidiči na Teplicku měli zvýšit svou ostražitost. Policie na ně přichystala hned dvě velké kontrolní dopravně-bezpečnostní akce, přičemž první z nich se týká celé Evropské unie a je zaměřená na rychlost, technický stav vozidla a platnost dokladů. Druhá se bude týkat prodlouženého velikonočního víkendu a většího počtu řidičů na cestách.

První akci naplánovala na celý týden mezinárodní organizace Tispol. Plynule pak na celoevropskou kontrolní akci naváže opatření k velikonočním svátkům.
„Stanovišť máme po celém okrese několik, Zapojuje se dopravní policie a také hlídková služba,“ uvedla včera Ilona Novotná z teplické policie.
Pro motoristy to nebyla včera příliš příznivá informace. „Zrovna jsem pospíchal. Měl jsem sice vše v pořádku, ale ztratil jsem čtvrthodinku na kontrole,“ řekl Deníku Milan Lukavec. „Připravte si doklady, chtěli po mně také povinnou výbavu a koukali na kola,“ vypočetl řidič vše, co policie kontrolovala.
Právě Velikonoce patří podle policistů ke čtyřem nejrizikovějším obdobím roku, mezi něž se počítá ještě začátek a konec prázdnin a také Dušičky (počátek listopadu).

Během loňského roku o Velikonocích zemřelo na silnicích v celé republice šest lidí, přičemž šlo o jedno z nejpříznivějších čísel za poslední roky.
Jen pro dokreslení: V březnu se stalo v teplickém okrese celkem 84 dopravních nehod, u kterých asistovala Policie České republiky.
Žádný člověk při nich nezemřel, 3 osoby byly těžce zraněny a 15 lehce.
Celková škoda vzniklá při nehodách se vyšplhala k 3 500 tisíc Kč. U tří viníků dopravní nehody zjistili policisté přítomnost alkoholu v dechu. (oem)