„Pro děti bychom rádi vytvořili takové venkovní prostředí, které by je zábavnou formou motivovalo k pohybu a zdravému životnímu stylu. Prostě je díky multifunkčním sportovním prvkům a sestavám přimět k pohybu tak, aby je venkovní hry a sportování vždy bavilo," řekla Irena Droppová, ředitelka MŠ Pohádka v Ústí nad Labem.

VÍKENDOVÁ JÍZDA

Pomoc spočívala v tom, že všichni cyklisté, ať už na handbike nebo na obyčejném kole, měli na trase Ústí nad Labem Děčín zapnutou aplikaci EPP Pomáhej pohybem a sbírali body pro mateřinku. Trasu od MŠ Pohádka po cyklostezce přes Svádov, Valtířov a Velké Březno až do Děčína zvládla zhruba dvacítka cyklistů včetně dvou handbikerů. Na organizaci se podílelo zájmové sdružení Cesta za snem, které sdružuje handicapované i zdravé sportovce.

„Cesta za snem vytváří společné projekty pro všechny bez rozdílu věku a zdraví. Snažíme se nabídnout lidem nevšední zážitky, během nichž všichni táhnou za jeden provaz a hlavně svými aktivitami pomohou někomu, kdo to zrovna potřebuje," uvedl Heřman Wolf, předseda sdružení Cesta za snem.

V aplikaci EPP Pomáhej pohybem vynesla cyklojízda MŠ Pohádka zatím zhruba 27 tisíc bodů. Další může přidat kdokoliv. Stačí si jen stáhnout aplikaci a s každým krokem chůze, jízdou na kole, uběhnutým metrem nebo odtančenou minutou po spuštění aplikace sbírat body.

Aplikace EPP Pomáhej pohybem Nadace ČEZ dosud v celé ČR podpořila 245 projektů za celkem 18 289 016 korun. Severní Čechy v celkovém výčtu figurují s 27 projekty za 2 264 120 korun. (red)