„Byla podána obžaloba pro zločin pohlavního zneužití a přečin sexuálního nátlaku,“ konstatoval státní zástupce. Žaloba pohlíží na celý skutek jako na závažný trestní čin. Obviněnému pedagogovi proto hrozí vězení až deset let, protože se trestného činu měl dopustit z pozice učitele. Další informace s ohledem na věk poškozených a charakter případu nebude státní zastupitelství poskytovat. 

Jde o případ z loňského března. Trestní oznámení kvůli podezření ze zneužívání nezletilých studentek podala škola. Deníku to tehdy sdělila ředitelka Jana Pucharová. „Škola okamžitě reagovala na podněty, které získala 23. března, podáním trestního oznámení na podezření zneužívání nezletilých osob," uvedla. „V návaznosti na výsledky probíhajícího trestního řízení přijme škola veškeré potřebné kroky v této věci a vyvodí veškeré důsledky tomu odpovídající,“ dodala představitelka krupského gymnázia. Učitel na škole už nepůsobí.

Bývalý kantor, který na škole patřil ze strany studentů k oblíbeným, měl podle zdrojů redakce v minulosti několik dívek osahávat a také fotografovat v choulostivých pozicích při mimoškolních akcích.

Termín soudního jednání stanovený není.