V uvedených městech na Teplicku ale v důsledku pátečního verdiktu soudu o nějakých změnách nauvažují. Vyhlášky zde na rozdíl od Varnsdorfu a Litvínova nikdo nenapadl.

V KRUPCE VYHLÁŠKU LIDÉ KVITUJÍ

V Krupce už nařízení platí několik let. A podle vedení města není důvod to nějak měnit. „U nás jsme s tím spokojení. Vyhláška funguje a naši obyvatelé to kvitují,“ říká starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Největší problémy měly v Krupce především v oblasti ulic Karla Čapka a Dukelských hrdinů. Zdejší obyvatelé si vynášeli ven dokonce celé sedačky, stoly i židle a nebo grilovali přímo před domem na trávě. Po zavedení vyhlášky se ale podle starosty situace zlepšila.

„Je to hodně odvislé od ročních období. V zimě je pochopitelně klid, v letním čase se občas problémy objevují. Řeší to naši strážníci,“ zmiňuje Matouš.

„Chápu, že lidé nechtějí celý den sedět zavření v panelovém domě, a mají potřebu si někde na ulici popovídat. Ale musí se respektovat nějaký pořádek a společenský řád. Dříve to už přerůstalo únosnou mez,“ komentuje starosta Krupky.

Tzv. lavičková vyhláška funguje také v nedalekém Duchcově. Tamní starosta Zbyněk Šimbera už před časem Deníku řekl, že ji nepovažuje za diskriminující. I v tomto městě pomohla k uklidnění situace.

V DUCHCOVĚ SE NESMÍ GRILOVAT V PARKU

„Slušní lidé žádnou vyhlášku nepotřebují a taky od nich nemáme žádné negativní reakce. Těm méně slušným, a nejde jenom o nepřizpůsobivé, ale i opilce válející se po lavičkách, se to logicky nelíbí,“ reaguje starosta Duchcova.

Nařízení zakazující posedávání na zídkách, grilování na chodnících či v parku, v Duchcově i nadále platí.

Měnit nic po rozhodnutí soudu ohledně Varnsdorfu a Litvínova nebudou ani v Bílině. „Město Bílina nyní nebude podnikat žádné kroky, vyčká na rozhodnutí soudu ohledně Vyhlášky o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a zlepšení vzhledu města, která nyní v Bílině platí,“ uvedla za město Pavlína Nevrlá.