Velikonoční trhy se konají v neděli 28. března od 12 do 18 hodin na prostranství před městským úřadem v Krupce. Kromě klasického tržiště se mohou návštěvníci těšit na divadelní vystoupení a následný kulturní programe dětí ze základních a mateřských škol.

Také v Oseku sázejí na tradici. Jak uvedl starosta Oseka Jiří Hlinka, nebude ani letos chybět výstava s názvem Velikonoční tradice. Pořádá ji město ve spolupráci s Informačním a turistickým centrem Osek v areálu cisterciáckého kláštera. Zájemci, kterých se tu vystřídá několik stovek včetně turistů z Německa, si budou mít možnost vyzkoušet různé techniky zdobení vajíček, naučit se plést pomlázky, zdobit velikonoční věnce nebo ochutnat koláčky, velikonoční nádivku a další dobroty které se svými pomocnicemi peče Jana Máčková.

V klášteře nebude chybět ani několikanásobná rekordmanka Jarmila Brhlíková, která za svá miniaturní malovaná slepičí vajíčka získala zápis do knihy rekordů.

„Slepice, které začínají snášet vejce nebo končí, mají hodně malá vajíčka. A právě čtyři z nich o velikosti 3,5 – 3,8 cm pomalovaná motivy lidové krajky, květin a teplického zámku jsou v expozici Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Zápis do knihy rekordů jsem získala v rámci 18. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov město rekordů,“ svěřila se nám s jedním ze svých mnoha úspěchů Jarmila Brhlíková.