VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Osek očekává o víkendu návštěvu desetitisíců lidí

Osek /PROGRAM/ - Příprava osecké pouti a Oseckých slavností 2013 je v plném proudu. Letos se koná již 18. ročník, a to ve dnech 17. a 18. srpna.

15.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Z. Traxler

Pouť se koná v Oseku od nepaměti. Datum konání té první se ale zjistit nepodařilo. V roce 1996 město Osek zahájilo tradici pouti s historickým tržištěm v klášterním nádvoří. Když před několika lety návštěvníky pouti město počítalo, zjistilo, že v průběhu dvou dnů se do Oseka přijelo bavit na 30 tisíc lidí. Pokud bude přát počasí, a letos tomu vše nasvědčuje, může jich být i víc.

Náklady: 400 tisíc

„Návštěvníkům slavností opět nabídneme pestrý program. Nebude chybět slavnostní průvod městem, na historickém tržišti kromě řemeslníků budou účinkovat pouliční a loutková divadla, chybět tu nebude ani provazochodkyně, mistr kat, kejklíři nebo akrobati na volném laně.

Na sobotní odpoledne je připraven pro milovníky vážné hudby koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, určitě byste neměli vynechat ani okresní výstavu chovatelů," uvedla jako malou programovou ochutnávku starostka Oseka Lenka Říhová.

Celkové náklady na slavnosti se pohybují kolem 400 tisíc korun. Město je letos hradí pouze ze svého rozpočtu, několik firem, které s městem spolupracují, finančně přispělo menší částkou. Na pouť se naplatí žádné vstupné a město z ní nemá v podstatě žádný finanční zisk. Tím hlavním přínosem je podle starostky zviditelnit město a připravit dvoudenní kulturní a společenskou akci, na které se mohou lidé sejít, dobře se bavit a zase se do Oseka rádi vracet.

„Letos máme navíc oslavy spojené s výročím 100 let povýšení Oseka na město. Máme řadu upomínkových předmětů a také CD z dubnových oslav, které si budou moci zájemci koupit v našem stánku na památku," dodala starostka Lenka Říhová.

Místo k setkání

Osecké slavnosti jsou nejen jednou z největších akcí léta v regionu, ale i ideálním místem k setkání. Petra Dvořáková na ně jezdí s manželem každý rok. „Máme tu v Teplicích dceru s rodinou, takže si slavnosti užíváme i s vnoučaty. Já mám nejraději historické tržiště, děti se zase vyřádí na atrakcích a nikdy nevynecháme ani výstavu chovatelů. Zakrslý králík Karel, kterého mají už rok jako domácího mazlíčka, je právě odtud. Letos tu mám i bratra s vnukem z Kanady, tak pojede s námi. Takovouhle pouť tam určitě nemají," směje se paní Petra.

Milovníci mašinek nevynechají ani DDM Deštník. V oseckém domě dětí a mládeže totiž vystaví Klub železničních modelářů Moldaváček velké modelové kolejiště a modely železničních vozidel.

Dobře se bavte!

Samozřejmostí jsou pouťové atrakce pro malé i velké návštěvníky. Celé pouťové prostranství bude zaplněné nejrůznějšími kolotoči, houpačkami, střelnicemi, strašidelnými hrady a pohyblivými „monstry", která prověří, jak dobrý žaludek máte…

Užijte si slavnosti a pouť v Oseku, setkejte se s přáteli a dobře se bavte.

Program Osecké pouti:

Slavnostní průvod

Vyjde v sobotu 9.30 hodin od budovy Základní školy v Hrdlovské ulici. Hudebníci ZUŠ Litvínov doprovodí Mažoretky DDM Osek a Duchcov.

Historický řemeslný trh

z počátku 20. století se otevírá na nádvoří cisterciáckého kláštera v sobotu od 10.00 hodin do 18.00 hodin a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Uvidíte představení pouličních a loutkových divadel, historické hudby, akrobacii na volném laně, mistra kata, kejklíře a další.

Účinkují: STOLART s.r.o., Divadlo na cestě, historická hudba Gnomus, Regius Band, Divadlo Emilion a provazochodkyně Kristýna Vlčková.

V prostorách Informačního turistického centra Osek je ke zhlédnutí

stálá výstava historické kuchyně a v galerii výstava MARTIN TOMÁŠEK obrazy, sochy, reliéfy.

Koncert

V sobotu od 14.00 hodin se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie Koncert in C moll pro 2 cembala a orchestr J. S. Bacha.

Kolotoče

Po oba dva dny jsou pro vás připraveny kolotoče, houpačky, autíčka, střelnice, motokáry, občerstvení a jarmareční stánky na „pouťovém prostranství" na hlavní silnici již od náměstí a na silnici od kláštera k Domu dětí a mládeže. V sobotu ve 22.00 hodin bude tradiční OHŇOSTROJ.

Okresní výstava

chovatelů

Výstavu domácího zvířectva, bohatou tombolu, ve které můžete vyhrát nového domácího mazlíčka a občerstvení najdete v zahradním areálu výstaviště Českého svazu chovatelů ( proti lunaparku ).

Výstava železničních modelů

pořádaná Klubem železničních modelářů MOLDAVÁČEK se koná v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Dolnonádražní ulici . Prohlédnete si velké modelové kolejiště a modely železničních vozidel..

Mše svatá

v kostele Nanebevzetí Panny Marie

se koná v sobotu v 16.00 hodin. Při mši bude provedena Missa in G od J. B. Schiedermayera. V neděli začne slavnostní bohoslužby v 10.00 hod., při níž bude provedena mše Missa brevis in G od W. A. Mozarta.

Hlavním celebrantem bude emeritní biskup gliwický Mons. Jan Wieczorek a koncelebrant P. ThDr. Gabriel Rijad Mulamuhič, O. Cr., PhD. duchovní oblátů kláštera Osek a přítomní kněží. Zpívá Smíšený pěvecký sbor P. Cypriána Lelka z Dolního Benešova za doprovodu orchestru členů filharmonie, žáků Janáčkovy konzervatoře Ostrava a ZUŠ Hlučín. Dirigent MgA. Jonáš Harman.

Tichá adorance a Svátostné požehnání pro všechny účastníky poutě proběhnou v neděli ve 14.00 hodin.

Autor: Redakce

15.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT