V minulosti sem chodili krupští občané plavat a lenošit. Původní městská plovárna měla podobu venkovského rybníka, u zarostlých břehů prý sídlily kachny. V roce 1893 byla uvedena do provozu veřejná plovárna. Pohlednice z počátku dvacátých let minulého století ukazují přírodní koupaliště s dřevěným molem, kabinkami na převlékání a půjčovnou loděk. Postupem času se u plovárny objevily houpačky prolézačky pro děti, hřiště a stánky s občerstvením.

Bývalá plovárna v Krupce
OBRAZEM: Vystupoval tu Gott i Fešáci, teď sem chodí feťáci. Vítejte na plovárně!

Od začátku šedesátých let bylo otevřené koupaliště s velkým bazénem a brouzdalištěm, vybudované bylo v rámci zvelebování města. Plovárna byla oplocená, na pokladně se vybíralo vstupné. Uzavřena bylo v roce 2006, zastaralý areál nevyhovoval hygienickým normám ani bezpečnostním předpisům.

V roce 2017 oslovilo sdružení Krupka, náš domov vysoké školy s žádostí o vytvoření návrhů na možnou budoucí podobu toho času velmi zanedbaného místa. Po mnohých jednáních se do práce zapojila Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze a Česká zemědělská univerzita v Praze. O rok později byla v Krupce uspořádána studentská konference, kde byly prezentovány jednotlivé studie. Občané se ptali na cokoli, co je zajímalo. Později bylo možné hlasovat z několika návrhů.

Karel Gott s Miroslavem Donutilem u příležitosti výročí 55 let FK Teplice
Záliby Karla Gotta? Milenky, malování a sport. Fandil Slavii i Spartě

Celkem 33,73% odevzdaných hlasů obyvatel Krupky bylo pro návrh pana Jana Trpkoše, studenta Fakulty architektury ČVUT v Praze. Po vyhlášení vítězného návrhu převzalo iniciativu město a díky několika velmi schopným zaměstnancům úřadu se projekt dotáhl až finišující revitalizace.

Cílem projektu je komplexní revitalizace celého nevyužitého území bývalé městské plovárny za účelem vybudování oddychové zóny pro obyvatele v centru města. Obyvatelé Krupky se můžou těšit na veřejný park s přírodním jezírkem, které bude vyšperkováno molem. To vše v místě původního torza bazénu. Kachny se ale k vodě nevrátí, jezírko bude obohacené jen o vodní květiny. Město však plánuje v budoucnu dovybudovat nabíjecí stanice na elektrokola a mobilní telefony.

Fanynka Pirátů Chomutov
Vyhrocený boj o postup. Mladou fanynku Pirátů okradl příznivec Havířova

V areálu už jsou vidět nové cestičky, chystá se vysázení nové zeleně, instalování laviček, odpadkových košů, stojanů na kola, kolemjdoucí už okukují zbrusu nové workoutové sportoviště. Plán počítá i s dětským hřištěm či veřejným ohništěm.

Projekt je financován Ministerstvem financí ČR v rámci programu k řešení ekologických zátěží v rámci odstraňování starých ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. Nezpůsobilé výdaje jsou hrazeny z prostředků Města Krupka.

Fanoušci na utkání Teplice - České Budějovice
Párkožrouti, teenky i primátor. Kdo přišel v sobotu na Stínadla klepat kosu?

Na začátku stavebních prací bylo uváděno, že celkové náklady na revitalizaci areálu dosáhnou výše 27 630 000 korun včetně DPH. Ministerstvo financí České republiky mělo uhradit uznatelné náklady do maximální výše 22 743 000 korun. Město Krupka pak ze svého rozpočtu počítalo s financováním nezpůsobilých výdajů ve výši 4 887 000 korun stejně tak i s případnými víceprácemi, které se mohly v průběhu realizace vyskytnout.

Podle zastupitelů města se na neurčito odkládá revitalizace přilehlé vodní tvrze. Důvodem je nedostatek peněz. Případné úpravy prý budou spíše udržovací a minimální.

S využitím materiálů města Krupka