Letos se zde prezentuje rovněž 35 společností z České republiky, mezi nimiž je, např. vedle akciových společností Crystal BOHEMIA či MOSER, také Český porcelán Dubí.

Centrální část expozice porcelánky z Dubí patří jídelním soupravám s cibulovým dekorem, které tematicky v modrobílé doplňují figury z duchcovského závodu.

K novinkám z cibuláku patří misky na ovoce, ale také skleněné poháry na víno s porcelánovou nožičkou, vyráběné ve spolupráci s firmou Crystalex.

Cibulák je pro porcelánku v Dubí stále vlajkovou lodí. Vyrábí se na světě pouze na třech místech, a Dubí je jedním z nich.

Na Ambiente 2016 se představuje rovněž bílý porcelán Opera s plastickým dekorováním. Prostor dostávají také hrnky, které v porcelánce v Dubí vznikají, tedy všech 102 druhů snídaňových hrnků v různých variantách. Vedle bílých jsou tu dekorované či stříkané vtavnou barvou. Ovšem nechybějí ani hrnky zdobené pískováním, které takto zdobí v duchcovském závodě společnosti. Poprvé jsou k vidění zbrusu nové pískované hrnky s motivem duchcovského zámku či s Duchcovem úzce spjatým Casanovou, které budou od začátku turistické sezóny k mání pro návštěvníky duchcovského zámku.

Duchcovský závod Royal Dux představuje na Ambiente 2016 jeden ze „svých bonbónků" žardiniéry ve čtyřech barevných dekorech, první společné dílo Duchcovských a výtvarnice Jarmily Mucha Plockové, které vznikly podle návrhů jejího dědy, významného umělce období secese Alfonse Muchy.

Porcelánovými výrobky, jež patří do inovačního programu roku 2016, jsou lampičky na petrolej ve tvaru slůňat a porcelánová aromalampa v hnědém provedení, navazující na historii duchcovské manufaktury a vycházející z výrobků, které zde v minulosti vznikaly. Oproti minulým létům změnila expozice Českého porcelánu Dubí celkovou koncepci, je vzdušnější a moderně pojatá. Jak tvrdí vedoucí marketingu Petra Zajanová, přáním je, aby nový stánek s výrobky z Dubí a Duchcova v nejvyšších prostorách výstaviště ve Frankfurtu zaujal všechny. Tedy nejenom obchodní partnery, ale všechny návštěvníky veletrhu. (lmax)