„Věříme, že i když se nám nepodařilo sehnat dost prostředků na parní lokomotivu, nikomu to vadit nebude. Souprava, kterou potáhne lokotraktor ČD řady 742, se třemi letos opravdu již z depa vytopenými vagony zajistí Jindřichohradecké místní dráhy a.s., jeden z adeptů provozování osobních vlaků o všední dny na této unikátní trati Kulturní památce ČR,” uvedl Martin Müller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice. Jízdenky se prodávají do naplnění těchto tří vagonů v Teplicích v informační kanceláři ČD na hlavním nádraží denně od 7 do 17 hodin a nově i v Informačním a turistickém centru obce Moldava od 8 do 17 hodin.

„Opravdu letos nepůjde ani navýšit kapacita soupravy z důvodu výluky na Švestkové dráze, kde jinak vždy taktéž vyjela jedna souprava a v Louce jsme se spojili v jeden vlak. Neváhejte tedy s nákupem jízdenek. Pro každé cestující dítě je připravena bohatá nadílka od čerta a Mikuláše od našich partnerů.

Ve stanici Hrob se již na Vás těší Panoptikum Maxe Fische a na Moldavě prý i čerti na koních. To zase bude breku.

Po dobu našeho pobytu v této horské obci se rozsvítí vánoční strom, bude něco k snědku možná i něco navíc… Počasí a sníh zatím zajistit neumíme, ale požádali jsme naše partnery na nebesích, aby alespoň od mikulovského tunelu sněhu bylo dost,” zve na mikulášský vlak za pořadatele Martin Müller.(mm)