Konkrétně na E55 a také na silnici z Teplic do Bíliny se v posledních dnech stalo také hodně nehod, které si vyžádaly zranění a dokonce také zásah vrtulníku.

Barča, jak se jmenuje sanitka s vrtulí letecké záchranky například transportovala motocyklistu, který narazil do auta na E55 v Bystřanech. Nebo pasažéra vozidla, které v pátek skončilo na střeše při cestě od Bíliny do Teplic.

Motorkář u kruháče v Bystřanech

Nehoda v Bystřanech si začátkem června vyžádala těžké zranění německého řidiče motocyklu. Narazil do auta, se kterým se řidič otáčel za kruhovým objezdem. Motorkáře po střetu transportoval vrtulník do nemocnice v Ústí.

Policie už obvinila z těžkého ublížení na zdraví řidiče v autě, který se nepochopitelně otáčel v místech, kde to pravidla silničního provozu nepovolují, na plné čáře. Hrozí mu trest v sazbě šest měsíců až čtyři roky vězení.

Kamion se zasekl ve stráni

Ve směru od Žalan havaroval 3. června tahač s návěsem. Nezvládl řízení na mokré silnici, dostal se neovladatelně do protisměru a zapíchl kabinu do stráně. Vyprostit ho musela těžká technika. Nehoda se obešla bez zranění. Alkohol řidič v sobě neměl. Místem se dalo projíždět, jak naznačuje fotografie z facebooku.

Uzavřená silnice u Velvět

Tři vozidla plus auto viníka doplatily 6. června na myšlenku řidiče odbočit na odpočívadlo v protisměru. Na E55 u Velvět, chtěl řidiče jedoucí od Prahy zajet na odstavné parkoviště se stánkem, v protisměru. Následná řetězová nehoda skončila naštěstí bez nějakých vážných zranění, což by se při prvním pohledu na poškozená vozidla mohlo zdát.

Barča přiletěla do Teplic v pátek

Odpoledne v pátek řešila policie nehodu na E55 u Bílky, kde řidička nezvládla řízení auta a havarovala v protisměru. Na místě byly tři osoby zraněny. Silnice byla po dobu likvidace uzavřená, fronta stála až k Žalanům.

Další nehoda, u které zasahovala také Barča letecké záchranky, se stala v pátek po sedmé hodině večerní. Vrtulník přistál na výpadovce z Teplic na Bílinu. V opačném směru bylo havarované vozidlo se zraněnou posádkou. Podle informací od policie auto dostalo smyk, v důsledku čehož narazilo do svodidel, posléze kotrmelcovalo a nakonec dopadlo opět na kola. V autě byly čtyři osoby, dvě měly těžké zranění a dvě lehčího charakteru. I zde doprava stála v obou směrech. (viz horní velký snímek).

Hustý provoz

Pozor na hustější provoz, který je na Teplicku kvůli záplavám v Ústí a na Litoměřicku (viz informace z minulého týdne v Deníku, najdete na webu). Kamionová doprava je ve směru na Prahu odkláněna na Slaný. Policie nabádá, aby zvláště v těchto deštivých dnech, jezdili řidiči opatrně. Na mokré vozovce to klouže. A to hlavně při vyšší rychlosti. (pem)