„Ve velké hale se hraje badminton, máme čtyři kurty. Ve vedlejší budově jsou stoly na stolní tenis. Do menší haly chodí trénovat volejbalisté, florbalisté, fotbalisté a i starší dámy, které přijdou na společné cvičení. Na našich chodbách se potkávají všechny generace," usmála se vedoucí Sportcentra Trnovany Petra Vondráčková.

Pro sportovce je kromě kurtů k dispozici i občerstvení s posezením, sociální zařízení, šatny.

„Pokud nevlastníte raketu či pálku lze si ji u nás půjčit," říká Vondráčková a dodává: „Největší zájem je o badminton. Chodí jak rekreační hráči, tak sportovní. Přes zimu máme docela dost plno."

Badminton chytil i ji samotnou. Dokonce trénovala s koučem. Teď ji ale limituje zranění kolena.

„Můj 15letý syn mě poráží. Mám to jako zábavu. Pravdou je, že nebýt této haly, tak nevím, jestli bych se k tomuto sportu dostala. Až se uzdravím, tak se do toho zase dám," nechala se slyšet vedoucí Petra Vondráčková.

Za Sportcentrem stojí podnikatel ve stavebnictví Jiří Beneš, Vondráčková je jeho dcerou.

Do budoucna by rádi areál ještě rozšířili. „Máme v plánu přistavět další tři badmintonové kurty a udělat wellnes. Ten by obsahoval saunu, kadeřnictví, kosmetický salón a masáže. Tím bychom služby zkompletovali," dodala Vondráčková.

Přes letní měsíce lze u haly využít i dva kurty na plážový volejbal. Na nich můžete kromě „bíče" hrát i beach tenis či fotbálek. (red)