Kdo ho nahradí, na to si musíme počkat do prvního ustavujícího zasedání zastupitelstva, v první polovině listopadu. Už se objevují první neoficiální jména do koaličních vyjednávání. Hovoří se například o někom ze strany Bílinští sociální demokraté.

Spokojen je se svým výsledkem při volbách stávající starosta Josef Horáček, coby lídr sdružení Nezávislí pro Bílinu. Jak řekl, v pozici představitele města by chtěl zůstat dál. „Za svoji osobu jsem rád, jak to dopadlo. Získal jsem i větší přízeň, než při minulých volbách, což je asi dobrá odezva toho, co jsme tu udělali. Probíhají nyní nějaká jednání, ale konkrétně bych to nekomentoval.

K jednacímu stolu o budoucím vedení města zřejmě nebude přizván Oldřich Bubeníček, jednička místní KSČM. „Za hlasy od voličů, kterých bylo nejvíce, jsme rádi. Vedení města bylo sestaveno neoficiálně už před volbami, takže se asi mnoho nezmění. S námi nepočítají, jak nám naznačili. Ostatní strany se s námi odmítají bavit,“ uvedl lídr komunistů, kteří se stali vítěznou stranou při volbách, ale koaliční uskupení sestávající z předešlých let je k moci pravděpodobně nepustí. Jak dodal, komunisté zůstanou tedy zvolenými zastupiteli a budou v rámci sedmi mandátů dělat pro lidi to, co v posledních čtyřech letech.

VÍCE VE ČTVRTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY V TABULCE VEDLE TOHOTO ČLÁNKU (NA HLAVNÍ STRÁNCE)