Bývalá úspěšná atletka má v občance jako trvalé bydliště pořád Čížkovice na Litoměřicku, kvůli kariéře je ale jednou nohou skoro pořád v Praze. A půlkou té druhé v Kolíně, kde má za přítele uznávaného dýdžeje Pauliho Gabrieli. Kristýna chce miss vyhrát. Otevřelo by jí to dveře do celého světa. Po vybudování kariéry ve světě modelingu by chtěla založit rodinu a věnovat se charitě.

Redaktor Deníku se s nadějnou modelkou sešel v litoměřickém podniku Doma. Zatímco Kristýna upíjela latté, popisovala, že v Litoměřicích to dobře zná, chodila na zdejší gymnázium. „Když jsem tady, zajdu právě do kavárny Doma nebo do Kávy s párou,“ popisuje studentka ergoterapie na ústecké Univerzitě J. E. Purkyně.

Tuto školu teď ale už poněkolikáté kvůli kariéře přerušila. Připouští, že by se studium možná s účastí na miss dalo skloubit, ostatně pořadatelé Miss Czech Republic připravují 10 finalistek na královnu krásy hlavně o víkendech, právě kvůli studujícím dívkám. „Ale takhle se cítím víc v pohodě,“ poznamenává Kristýna.

Kristýna Malířová. Foto z archivu Miss Czech RepublicKristýna Malířová. Foto z archivu Miss Czech RepublicZdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Ta se teď na četných soustředěních pod vedením ředitelky Miss Czech Republic Taťány Makarenko a kreativního ředitele Sama Dolce věnuje spolu s dalšími adeptkami na miss seberozvoji, etiketě i průpravě v „catwalku“. Tedy ve speciální chůzi, kterou se modelky procházejí po módních molech. Pro některé dívky jsou podobné věci novinkou, Kristýna je ale už většinou zná. O kariéře profesionální modelky snila již od útlého věku a svůj sen si plní již od svých 15 let.

Poprvé výrazněji zabodovala v Miss Léto v roce 2017, kde skončila na třetím místě. O dva roky později zvítězila na světové soutěži Miss Aura International v Turecku a ještě ten samý rok v říjnu odletěla na Miss Globe do Albánie, kde se umístila v TOP 5.

Kristýna je pěkně opálená. Jen před pár dny se totiž vrátila ze slunného Zanzibaru, kde spolu s dalšími finalistkami natáčela medailonky, které můžete již po Velikonocích vidět na Nově. Na pokoji bydlela s finalistkou Karolínou Syroťukovou z Ústí. Dřív se obě dvě severočeské modelky znaly jen z Instagramu, teď k sobě mají daleko blíž. „Je to takový můj parťák. Už jsme jako ségry, jsme si také docela podobné,“ usmívá se dívka z Čížkovic. Na exotickém ostrově nedaleko Afriky bylo podle ní sice krásně, ale kvůli focení i natáčení byla skoro pořád v zápřahu. Kvůli make-upu i úpravě vlasů vstávala s ostatními i ve tři ráno, aby na kameru stihli východ slunce a odliv.

Vadima z Charkova se ujala Zuzana z Ústí, mladý běženec žije s ní a jejím synem Matoušem v rodinném domku v Božtěšicích.
Ústí si ho získalo, je čistější než Charkov. Mladý běženec tu chce dostudovat

Severočeská modelka je velmi útlá, ale to neznamená, že by ráda nejedla. „Mám ráda svíčkovou se sedmi knedlíky,“ usmívá se Kristýna, která se s anorektičkami nebo bulimičkami ve světě modelingu zatím nepotkala. Rozhodně prý nejsou mezi dívkami, které jsou teď nominované na miss. „Nevypadá to, ale jíme hodně. Kvůli přípravě na finálový večer teď s dívkami také hodně cvičíme, abychom zpevnily postavu,“ podotýká severočeská kráska.

Pokud letošního 7. května vyhraje finále miss, získá na rok klíče od luxusního bytu na pražské Luce i od nového mercedesu. Hlavně se jí ale otevřou dveře na největší mezinárodní soutěže krásy a fashion weeky v Česku i celém světě.

Josef Náhlovský
To byl Josef Náhlovský: Cinkal o brýle a vtipkoval, i když mu nebylo nejlépe

Zkušenosti i kontakty, které by díky tomu získala, by Kristýna později ráda využila v charitě, ideálně ve vlastním nadačním fondu. Dobře by v něm mohla zúročit i předmět svého studia na ústecké univerzitě. Zabývá se tam totiž ergoterapií, s jejíž pomocí se do života vracejí třeba lidé po autonehodě nebo mrtvičce.

Rodina? Teď má přednost kariéra

Pro Kristýnu svět nekončil v Čížkovicích už tehdy, když jí bylo „náct“. V Lovosicích, kam chodila na druhý stupeň základní školy, se úspěšně věnovala atletice. Zúročila tak roky dřiny spojené i s běháním kolem známé čížkovické cementárny. Skákala výšku, dálku i trojskok a jako několikanásobná česká mistryně jezdila s reprezentací po Evropě. I dnes v Čížkovicích jen občas přespí. Přitom je Kristýnina rodina s Čížkovicemi hodně spjatá. Její tatínek tady pracuje v soukromé dílně jako mechanik elektronik a i maminka pracuje ve zdejším Domově Na Svobodě.

V létě potkáte Kristýnu nejpravděpodobněji u vody nedaleko Třeboutic na Litoměřicku. „Dáme si s kamarády něco dobrého na zub a pak jdeme na paddleboard nebo wakeboard,“ popisuje kráska. Až se ještě víc oteplí, do Třeboutic určitě vyrazí i s přítelem z Kolína, producentem a dýdžejem s uměleckým jménem Pauli Gabrieli. Poznali se na eventu, kde byl jedním z vystupujících. Do rodiny se ani jeden z páru zatím nehrne. „Nejdřív za pět let,“ směje se dívka všetečné redaktorově otázce po vdávání a po dětech. „My teď zatím řešíme společné bydlení v Praze,“ uzavírá Kristýna.