Auto jednosměrnou ulicí jelo v protisměru.

Ještě zajímavější bylo, že tehdy ještě neznámý řidič nebyl zjevně schopen udržet přímý směr jízdy. Auto doslova kličkovalo.

Podivný úkaz měla na svědomí Škoda Felicia světlé barvy. Strážníci se na křižovatce ulic Pařížská a Velká Hradební se služebním vozidlem otočili a vyjeli za kličkující felicií.

Potom se odehrála krátká honička po Masarykově ulici mezi hotelem Vladimír a městským divadlem. Strážníci hezky modře blikali majákem, řidič felicie hezky zmatkoval.

Nakonec přes chodník pro chodce zabočil mezi budovu muzea a divadla, kde zastavil mezi zaparkovanými auty až na chodníku.

„Strážníci zastavili za pronásledovaným vozidlem, v boční vzdálenosti asi dva metry od vozidla.

Chtěli vystoupit ze služebního vozu, když v tom řidič pronásledovaného vozidla zařadil zpátečku a nacouval do služebního vozidla.

Jeden ze strážníků byl nucen urychleně skočit zpět do služebního vozidla, jelikož řidič Škody Felicie najížděl na dveře, ze kterých vystupoval. Proto řidič hlídky oběhl obě vozidla s úmyslem zastavit řidiče Škody Felicie. Až v tomto okamžiku hlídka zjistila, že vozidlo řídila žena,“ uvedla mluvčí strážníků Martina Sochorová.

Řidička v té chvíli nepatřila mezi nejstřízlivější osoby, nepředložila řidičský průkaz ani platný doklad o zaplacení povinného ručení. Řidičku proto o půl čtvrté ráno převzali do péče státní policisté a nehodu zaznamenala dopravní policie. (ro)