„Cizí zavinění na smrti mladého muže bylo předběžně vyloučeno. Přesnou příčinu smrti určí pitva,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Mladý Mostečan si jako místo k sebevraždě vybral hřiště bývalé 9. základní školy, tedy lokalitu, která není žádným odlehlým koutem města. V těsné blízkosti totiž sídlí Vysoká škola finanční a správní, je tady též pobočka magistrátu a zhruba sto metrů od místa činu obytné domy s desítkami bytů. Mladík se podle stop od krve zastřelil na betonové výstupku zdejšího kanálu, na který je odevšad dobře vidět. Zda si nešťastník vzal život v noci nebo už ráno za světla, zatím není jasné. „Policii přivolali pejskaři krátce po osmé hodině ranní,“ sdělila Světláková.

Vyšetřovatelé byli na místě činu celé dopoledne. „Kolem mrtvého, který ležel v kaluži krve, se policisté pohybovali asi do jedenácti hodin. Hledali v okolí asi náboje,“ řekla Deníku žena z protějšího obytného domu, která kriminalisty při vyšetřování sledovala.. To, že bylo kolem zastřeleného muže několik hodin velmi rušno, potvrdila též mluvčí Světláková.

„Na místě činu byl lékař, který potvrdil mužovu smrt. Samozřejmě kriminalisté, psovod a pyrotechnik, který hledal projektil,“ vyjmenovala. Zajištěná zbraň, kterou podle zjištění policie měl mladík v držení legálně, poputuje na balistickou expertízu.

Proč se mladý muž zabil, je jednou z hlavní otázek, na kterou byl mělo dát odpovědět následující policejní vyšetřování. Přímo na místě činu se policisté k důvodu sebevraždy nic nedozvěděli. Dopis na rozloučenou mladík nezanechal.

Od začátku roku policisté na Mostecku vyšetřovali již 10 sebevražd. V lednu a únoru se zabývali shodně třemi případy, v březnu čtyřmi.