V případě nové výstavby chce příští rok začít s územním rozhodnutím, aby bylo co nejdříve povolení ke stavbě. „Na projektech v Teplicích děláme postupně. Dokončíme probíhající výstavbu domů na Nové Vsi a hned se vrhneme na Mlýnskou, kde je kus historie města,“ poznamenal Třešňák. Peníze by na to měla půjčit banka.

Obnovená má být spojnice lázeňských částí a centra Teplic. „V ulici postavíme přes 300 bytů. Parkování pro nájemníky bude řešeno pod zemí, určitá část parkovišť zůstane i v úrovni komunikace. Byty budou v horních patrech, v přízemí počítáme s obchůdky a kavárničkami,“ nastínil plány Třešňák z vedení společnosti JTH.

Mlýnská ulice v Teplicích, před a po demolici letité ruiny.
OBRAZEM: Mlýnská před a po. Jak to vypadalo a co vše odkryla demolice

Architekti podle Třešňáka už překreslují vizuály do reálné podoby. Nosným prvkem celé zóny bude velké mlýnské kolo jako symbolika ulice. „V historickém kontextu se tam vrátí to slovo Mlýnská,“ poznamenal developer.

Ulice byla po dlouhou dobu jedním z nejméně atraktivních míst v Teplicích. Špatné adrese před lety negativně napomohla demolice téměř všech budov situovaných při Letenském vrchu, k nedobrému jménu lokality přispěla i nedokončená stavba hotelu, která se stala útočištěm místních bezdomovců.

Tak by měla ulice Mlýnská vypadat v budoucnosti

Zdroj: MISE Teplice

Určitou vizuální studii, jak by mohl obnovený život v ulici vypadat, představil vloni v červnu zastupitelům města architekt Petr Sedláček z ateliéru Mise Teplice. „Doufám, že tím bude obnoven život i mimo centrum města. Zároveň vznikne reprezentativní propojení dvou důležitých lázeňských oblastí,“ okomentoval prezentaci.

Vystěhovaní bezdomovci z Mlýnské ulice v Teplicích.
Někteří bezdomovci žili v Mlýnské 20 let. Vyhazov z "pelechů" nesli těžce

Na jednání zastupitelstva vysvětlil také smysl lávky nad ulicí. „Lávka by měla propojit dva parky – Havlíčkovy sady a Letnou. Už v minulosti tady podobný nápad byl a tady by to teď bylo možné zrealizovat,“ konstatoval.

O lávce na „údolím“ Mlýnská kdysi hovořil předchůdce primátora Hynka Hanzy, Jaroslav Kubera. Ovšem s trochu jinou orientací. Propojení zohledňovalo prostory na Letné a Janáčkovy sady s botanickou zahradou.