Neudržovaná zeleň je na soukromém pozemku, který patří k objektu.
Areál není nikterak oplocen, takže se do ruiny dostane prakticky každý. Hrozí zde ale nebezpečí úrazu. O tom se v minulosti, za dvacet let, co rozestavěný dům v lázeňské části Teplic stojí, už několik lidí přesvědčilo. Dokonce zde byli už také smrtelné úrazy.
Majitel Mlýnské je nedostižný. Podle některých může jít o pračku peněz. Podle informace z teplického magistrátu je majitelem objektu v Mlýnské ulici, který už téměř dvacet let chátrá, firma Simmex z Krásné Lípy. V internetu o ní není ale žádné zmínka. Podle výpisu z obchodního rejstříku jde o společnosti zabývající se realitní činností. Proto se dají očekávat nějaké aktivity. Není tomu ale tak.
Podle telefonního operátora není firma Simmex na své adrese v Krásné Lípě v seznamu vůbec evidována. Podle starousedlíků z Prosetic, kteří pamatují původní zástavbu v Mlýnské ulici, přes kterou jezdili do centra Teplic, je škoda, že tato část lázeňského města je v poslední době „mrtvá“ . Jde o pozemky pod skálou , a investorům se tedy do stavění nechce. Objekt v Mlýnské měl být původně součástí balneoprovozu, před privatizací lázní.