Centrální náměstíčko v Modlanech, které prošlo obnovou, se stalo středopolem. Říká to starosta Pavel Rajčan.
„Dokončili jsme přes prázdniny kosmetické úpravy. Náměstí bylo obsazené dětmi. Udělal se z toho takový středopol, což bylo naším cílem. Po prázdninách jsme ještě nově natřeli čekárnu. Náměstí teď slouží jako centrum dění. Nedoznalo zatím žádného poškození,“ uvedl včera Pavel Rajčan.
Kašna, která je součástí projektu obnovy náměstí v obci Modlany, začala chrlit vodu na jaře. Vzniklo zde nové oddychové místo, jehož součástí je houpačka.
„Máme zde místa pro odstavení kol. Ve spolupráci s výtvarníkem Martinem Tomáškem jsme vytvořili systém chodníčků,“ říká starosta obce Modlany.
Kašna má podle starosty tvořit pomyslný vstup do návsi Modlanska. „Voda putuje v uzavřeném okruhu. Je tam samostatné čerpadlo a voda je podle potřeby doplňována,“ podotkl Rajčan. V současné době je pro drobnou technickou závadu kašna mimo provoz. Jak ale řekl Rajčan, co nevidět zase bude chrlit vodu. A to až do prvního zámrazu, kdy ji v obci zazimují. Celý prostor má mít charakter oddechové zóny pro rodiče s dětmi. „Dali jsme tímto jakýsi podnět k rekonstrukci celého náměstí v centrální obci Modlanska, kde máme dominantní kostel, a kde je potok. Náměstí tak získalo svoji novou formu a tvář. Kašna včetně dalších s tím spojených prací, plůtku a dlažby stála sto tisíc korun.
Teď se bude pokračovat v dalších částech Modlanska.