Krušno bylo na Moldavě hlavně o víkendu. Horská obec zažila kalamitní stav. Příjezdová silnice Nové Město Moldava byla několik hodin neprůjezdná. „Silničářům SÚS a všem, kteří se podíle-li na boji se sněhovou kalamitou patří velké díky. Společné úsilí se vyplatilo a jsme zase po hlavní silnici normálně přístupní," hlásila v pondělí dopoledne Kardová.

Děti se přesto ráno do školy autobusem nedostaly. Dopravce nechtěl riskovat a autobus do hor nevypravil. „Silnice byla normálně průjezdná. Obchody fungují. Snažíme se svépomoci, co nejrychleji opravit naši stařičkou frézu. Nechceme ji dávat do servisu, protože to by bylo na dva týdny. Ideální by bylo, kdybychom si mohli pořídit zcela novou," dodala místostarostka.

Moldava chce frézou pomoci odříznutým chatařům a též vytvořit prostor pro parkování pro běžkaře. „Podmínky pro zimní sporty jsou zde ideální," nechala se slyšet Kardová. Do horské obce se lze dostat autem, autobusem a vlakem. Motoráček jezdí ale jenom o víkendy, svátky a prázdniny. „Určitě by stálo za to, aby vláček jezdil přes zimu každý den. Pomohlo by to jak lidem, kteří jezdí do práce či školákům, tak turistům," řekl Michal Cuc, jenž provozuje na Moldavě penzion.