„Pivo teklo proudem, stejně tak jako pot z účinkujících, kteří vystupovali na pódiu. Je pravda, že přes sluncem ztížené podmínky odvedli všichni maximální výkon. Již na začátku hudebního programu, který obstarala Lucie revival, se sešlo publikum a zpívalo si oblíbené písničky.

Pivní slavnosti 2015S postupujícím odpolednem přibývalo návštěvníků a ubývalo piva ve stáncích. Rybičky 48 zvedly z pivních setů a laviček snad všechny přítomné, pokračovalo Prowizorium a při hitovkách Michala Hrůzy již bylo plno všude. Makýz John hrál i na přání a program skončil v báječné atmosféře až po půlnoci," uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka MKZ, které akci pořádaly.

Ochutnávalo se, soutěžilo
a znovu ochutnávalo

Soutěž o Best pivovar vyhrál teplický Monopol, druhé místo obsadil pivovar Antoš ze Slaného a třetí pivovar Slepý krtek.

Titul FAVORITA pivních slavností získali společně Monopol ALE 14° a Tlustý netopýr (Antoš), na třetím místě skončil Podkrkonošský speciál z Nové Paky. Zajímavostí je, že Nová Paka zde představila nejvíce druhů piv: 5 přímo na čepu a 13 druhů v lahvích.

Martina Valterová vaří první várku teplického piva Monopol.Martina Valterová,
sládková Monopol Teplice:

"Celkem se účastnilo 32 pivovarů včetně velkých. Každý pivovar mohl nasadit do soutěže jenom jedno ze svých piv. To pak hodnotili samotní návštěvníci. Usoudili jsme, že většina pivovarů upřednostní klasický ležák, proto jsme zariskovali a přihlásili speciál, tedy „ejlík" Monopol Ale.

Ukázalo se, že jeho neobvyklá plná chuť lidi oslovila a i pro nás to bylo nakonec nečekané vítězství. Kromě piva zabodoval i náš stánek, který vyhrál ocenění jako Stánek, kde se nejlépe pije. Celkem jsme vytočili 7 sudů, tři sudy ležáku a po dvou ejlíku a polotmavé jedenáctky Karlík.

Několik let se podílím na organizaci Ústeckého pivního jarmarku, v Litoměřicích jsem byla poprvé. Akce mně nesmírně překvapila. Vůbec jsem nečekala takový zájem lidí, když se platilo vstupné."

Stánek teplického pivovaru Monopol na slavnostech v Litoměřicích

Z facebookových stránek teplického pivovaru: Cenu pivního favorita jsme získali s naším povedeným speciálem Monopol ALE 14°. Děkujeme naší paní sládkové. Za cenu nejlepšího stánku děkujeme našim sympatickým výčepákům. Děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali a všem Teplickým patriotům, kteří za námi přicestovali.

„Pivovary, které se letos zúčastnily, rozhodně nelitovaly. V dalších letech již nechceme dramaticky zvyšovat počet pivovarů, bude docházet k různým obměnám. Raději bychom rozšířili program a náplň celé akce. Věříme, že spokojeni byli i návštěvníci, protože nálada byla skutečně výjimečná. Cisterna dobrovolných hasičů, která vytvářela vodní mlhu a nabízela možnost osvěžení po celý den, byla pro návštěvníky milým překvapením a možnost zchladit rozpálené tělo, využil téměř každý. Pomohl nám ji zajistit místostarosta p. Grund, ale poděkování za pomoc při realizaci patří i městské policii a technickým službám," dodala Věra Kmoníčková.

------------------------------------------------------------------------

Tady pro zajímavost proklik na to, co už jsme psali o Monopolu:

Teplice mají po čtyřiceti letech své pivo