Od doby, kdy si mladí manželé založili v roce 1993 svoji první malou krejčovskou dílnu už uplynulo hodně vody a dnes jejich róby potkáte nejen na plesovém parketu po celé republice, ale oblékají i řadu modelek, osobností showbyznysu i movité podnikatelky z Čech i ze zahraničí.
Velkolepé, výpravné a dlouho předem beznadějně vyprodané divadelní fashion show, vystřídaly po vzoru světových trendů malé přehlídky pro klientky přímo v sídle firmy.

„Velkou autorskou módní přehlídku Couture Atelieru Moravec jsme letos udělali 11. listopadu v hotelu Richmond v Karlových Varech. Moderoval ji Roman Vojtek a kolekci společenských šatů předvedlo 18 modelek, mezi nimiž byly například Andrea Vránová Kloboučková nebo Vlaďka Erbová,“ řekl nám Jiří Moravec. Modelky se procházely po mole dlouhém 27 metrů a kromě společenských šatů předvedly i kostýmky a overaly určené pro běžné nošení, nechyběla ani kolekce krátkých šatů.

Přehlídka ve Varech, které se tak jako při přehlídce „princezen“ v teplickém divadle, ujala choreografka Národního divadla v Praze Lenka Vinická, měla pro Jiřího Moravce zásadní význam. Jak přiznal, měl už „zaječí úmysly“ a chtěl salon přenechat manželce a věnovat se úplně jiným věcem, než je svět módy. „Cítil jsem, že mě práce přestává těšit a bavit. Ve Varech jsem se ale sešel s milými lidmi, s nimiž jsem vždycky rád spolupracoval, ale i s úplně novými lidmi. Byli plni nápadů a nadšení a byl to impulz k tomu, že se zase znovu pouštím s chutí do práce. Firma Moravec ale musí mít novou strukturu. Musíme mít nové, vyšší cíle. Oslovilo nás také několik zájemců z Ruska, kteří mají o naši módu velký zájem. Uvidíme, jak to všechno dopadne,“ svěřil se Jiří Moravec. A co Teplice? Ty jako správný patriot rozhodně opustit nechce. „Podle ohlasů byly přehlídky v teplickém divadle pro lidi nezapomenutelné a také modelky nás přemlouvají, abychom zase udělali autorskou přehlídku v Teplicích. Uděláme proto všechno pro to, aby příští rok byla zase v Krušnohorském divadle,“ slíbil Jiří Moravec.