Místní řidiči ale vědí, jak se dlouhým kolonám vyhnout. Celý úsek, kde je doprava omezena, objíždějí přes obec Bystřany, kde kvůli tomu značně zhoustl provoz. A to se zase nelíbí zdejším obyvatelům a proto nadávají.
Radnice ale prý nic udělat nemůže. Řidiče ve směru od Ústí upozorňuje tabule na to, že v Bystřanech musí dodržovat padesátku už kvůli školákům.
Oprava mostu a následná stavba protihlukových stěn o kousek dále začala teď dost důkladně drásat nervy řidičům.
Nadávají lidé v Bystřanech a Úpořinách. Protože právě přes jejich obce si místní řidiči zkracují cestu, zatížená silnice trpí. Vznikají výmoly.
Je ale třeba vydržet, opravují se mosty, což si vyžádal jejich technický stav. Motoristé ale nadávají, že se daly rekonstrukční práce zkoordinovat tak, aby tu nemuselo být tolik omezení v dopravě.
V těchto dnech se na most v Bystřanech instalovaly nové betonové díly, včetně armatur. To také uzavřelo silnici pod mostem, a řidiči museli objíždět po soukromém pozemku.
Konkrétně důvodem opravy mostu v Bystřanech je jeho havarijní stav. Podle informací z ředitelství silnic a dálnic je dokončení této opravy plánováno na léto.
Další omezení provozu pak na vás čeká v Kozlíkách, kde se opravuje také most, tentokrát přes řeku Bílinu a železniční trať.