Slavnosti se budou odehrávat na pěti samostatných scénách v lázeňském centru města. Vstupné se neplatí.

Budou mít pořadové číslo 865. „Těžko s přesností určit, v jakém roce poprvé se jakýsi náš prapradědeček ponořil do teplé vody vyvěrající ze zdejšího pramene, aby zjistil, že je léčivá, a od jakého data se tudíž počítají lázeňské sezony v Teplicích. Nicméně pořadí lázeňských sezon vychází z daného historického kontextu. I letošní ročník přivítají nejstarší lázně v Čechách, jak jinak, nežli třemi dny trvajícího muzicírování,“ říká produkční Domu kultury Teplice Eva Pecková Stieberová.

Tak bavila Lázeňská v Teplicích loni: 

Lázeňské oslavy přilákají do Teplic každoročně desítky tisíc lidí. Ty z centra města udělají na dva dny mraveniště. „Lidé korzují mezi scénami, potkávají se a povídají si. To se jim během roku jen tak nepoštěstí, aby v jeden den ve městě potkali tolik svých známých a přátel. A právě to korzování je jedním z důležitých motivů lázeňských aktivit ve městě v průběhu celé sezony,“ uvádí primátor Hynek Hanza.

První zvěsti o programu

Kompletní program na všech pěti hudebních scénách zveřejní organizátoři až 1. května. Na veřejnost nicméně prosakují zvučná jména vystupujících. Například scénu Na Ptačích schodech rozezpívá český písničkář Xindl X. Na pódiu „za kulturákem“ se dočkají věrní příznivci skupiny Wohnout či Vltava, jedné z nejoriginálnějších českých rockových kapel.

Stejnou radost udělají pořadatelé těm, kteří před několika lety při Lázeňské protančili kecky při produkci energických Boogie Boys z Polska. Letos zahrají opět na scéně Na zámku, před ohňostrojem. Už v pátek 24. května, tedy v podvečer hlavního programu, na zámecké scéně zaswinguje Big Band teplické konzervatoře. Na náměstí Svobody se opět chystá za davem svých věrných Tepličanů Blue Rocket a třeba také Stará škola jinak.

Chybět nebude ani zakladatel legendární teplické skupiny Emise a frontman kapely Natural, Petr Kadleček, který se ve svém triu „na místo činu“ vrátí s dalšími dvěma teplickými rodáky Jakubem Fojtíkem a Milošem Ničem.

Kabáti se neukáží

Pod názvem Back To Home společně na jednom pódiu lidé uvidí teplické rockové legendy Motorband a Hlahol s hosty Milanem Špalkem a Otou Váňou ze skupiny Kabát. Spolu s Motorbandem také gurua českých rockerů Petra Jandu. Duo Špalek – Váňa bude ale pouze slabou náplastí pro ty, kteří by chtěli vidět na Lázeňské vystupovat Kabáty v plném složení.

„Nevím, proč by chlapi nemohli alespoň na jednom ročníku být. Jsou místní, mají tu velkou základnu fanoušků, ale nikdy tu nehráli. Je to škoda, jejich účast by oslavy programově hodně posunula výše,“ zlobí se Lukáš Radomský.

Odlišně to ale vnímá ředitel DK Teplice Přemysl Šoba. Podle něj jsou Kabáti vzhledem k rozpočtu akce drahá kapela a také není důvod je tu mít. Kapela totiž pár dnů po Lázeňské koncertuje v Teplicích na stadionu. „Pokud jsou lidé ochotní vyprodat velké stadiony, není přeci důvod mít takovou skupinu bez vstupného u nás na slavnostech,“ komentuje Šoba.