Chotovenka je na katastrálním území obce Světec. Několika hektarový pozemek je však majetkem města Bíliny. Bílina část z něho pronajala Motoklubu Bílina. Ten na pozemku pořádá mezinárodní mistrovství republiky v enduro, což je motocyklový sport, při němž je úkolem jezdce na motocyklu projet terénním úsekem v co nejkratší době. „Nevím, co bych vám k tomu řekl. Na vše máme povolení a to jak od města Bíliny, tak i ze životního prostředí," sdělil Pavel Nusko z Motoklubu Bílina.

Vedení Světce několikrát vydalo záporná vyjádření s konáním závodů v tomto prostoru. „Dle vyjádření odboru životního prostředí Městského úřadu Bíliny nedochází ale k porušení zákona o ochraně životního prostředí. My si myslíme, že ve Štrbicích jsou lidé vystaveni zvýšené hranici hluku.

Pronajaté pozemky se navíc nacházejí u bývalé skládky a je zde veliká obava z narušení rekultivované plochy, potoku a myslivecké honitby," nechala se slyšet starostka Světce Barbora Bažantová.

Nusko z Motoklubu Bílina hodlá závody pořádat dál. Před časem nabídl Světci, že mu pomůže s úklidem černých skládek či dá obci část peněz ze vstupného. Zastupitelstvo Světce na tuto nabídku nekývlo.

„Musíme bránit názory a zájmy svých občanů. Dál chceme jednat. Plánujeme, že si necháme hluk změřit odbornou firmou," pronesla starostka Světce.(kos)