Rozložené lidské ostatky objevili ve středu policisté v pražské Troji. Může jít o devítiletou dívku, pohřešovanou od loňského října. Její jméno nesmí být kvůli takzvanému náhubkovému zákonu zveřejněno.

Zda je to skutečně ona, prokáže až expertiza. Policisté v souvislosti s případem stíhají jedenačtyřice­tiletého recidivistu Otakara T., který přebývá a pracuje v Mostě. Ve středu si pro něj přišli do mostecké restaurace v Luně.

„Zvedl se, a v klidu s nima odešel. Proběhlo to úplně normálně. Ještě jsem mu musel půjčit tři stovky na útratu, který jsem si dneska vydělal,“ svěřil se Deníku dělník, který s Otakarem T. ve středu odpoledne popíjel. Podezřelý muž pracoval na stavbách, poslední dobou se měl zdržovat v mostecké ubytovně Viktor.

Devítiletá dívka byla naposledy spatřena cestou ze školy vloni 13. října. Od té doby po ní pátraly každý den desítky policistů, městských strážníků, vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a láhev s pitím a později byly v prohledávané oblasti nalezeny klíče, které děvčeti údajně také patřily.

Podle serveru Aktuálně.cz byly prvotní stopou údajně otisky prstů na pracovním nářadí, které leželo u domu blízko nálezu těla. Analýza prý ukázala, že otisky patří hlavnímu podezřelému ze zmizení.

Otakar T. nejprve policii tvrdil, že dívku neviděl a že jí nijak neublížil. Testy DNA ale prokázaly, že držel v ruce její batoh.

S využitím servisu ČTK