Na vánočním trhu v Teplicích, ale také třeba v Krupce šel na dračku svařák a grog. V obchodech mizí šály a čepice.
Pro některé jsou současné teploty doslova balancí nad životem a smrtí. Bezdomovci hledají útočiště, kde se dá. Přes den na nádražích, ale zde je příliš v oblibě nemají. A už vůbec ne přes noc. Například v Teplicích to není možné. Hledají útočiště proto například u parovodu, kde mají teplo zaručeno. Topí vším možným.

Například v Imperátoru v Teplicích, který chátrá. Snaží se přežít také v Mlýnské ulici ve skalách. I zde pálí vše, co jim přijde pod ruku. Podle našich informací zatím žádný bezdomovec na Teplicku neumrznul.

Dobrou zprávou je, že mrazy by měly povolit už dnes. Očekává se pozvolné oteplování, i tak se ale budou teploty pohybovat dnes ještě pod nulou. Od středy by teploty měly být pak nad nulou. Se sněhem to bude horší. Na silnicích hrozí tvorba ledovky a sněhových jazyků. Silničáři jsou v pohotovosti. Je ale málo vozidel. Lidé by chtěli, aby právě ta jejich ulice byla zařazena mezi prvními, které se mají uklidit.
Mráz nemají v lásce ani prodejci kaprů. Přesto musejí stát na ulici a rukama šahat na studené kapry a vytahovat je z kádí. Podobně v mrazu musejí například v Teplicích být během své práce obsluhy na parkovištích.

NA BOUŘŇÁKU SE LYŽUJE ČTĚTE ZDE

Teplo má ve svém prodejním stánku prodejce kuřat u Prioru. V zimě je mu prakticky hej. Naopak horší to zase má v létě, kdy se chodí na koupaliště a on musí stát hned vedle grilu. Pravda, je to jeho práce.
Lékaři varují, aby se lidé teď ven dobře a teple oblékali, hrozí prochladnutí.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.