Přes den se to ještě dá vydržet, shodují se námi oslovení bezdomovci. „V noci to už je ale horší. To už bojuješ o život. Ve dne to procourám nějak po městě. V zimě se ohřeju třeba v obchoďáku nebo zajdu na nádraží. Dobrej je chlast, když je. V noci už to ale pak není žádná sranda. Jdeš spát s tím, že nevíš, jestli se ráno probudíš,“ řekl nám dvaapadesátiletý Milan, který žije nežije v Teplicích.

Neprobudil se

V neděli byla v Krupce náhodným občanem nalezena mrtvola umrzlého muže. Informovala o tom policie. „Ležel přikrytý bundou u zdi rodinného domu a nejevil známky násilné smrti. Zjištěnou totožností se jednalo o místního bezdomovce ve věku 45 let. Přivolaný lékař konstatoval smrt v důsledku umrznutí. Byla nařízena zdravotní pitva,“ uvedla Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.

Další mrtvý muž byl nalezen v pátek v oblasti U Tří dubů v Teplicích. V tomto případě ještě zůstává věc v šetření. Ale rovněž to vypadá na umrznutí v důsledku současného mrazivého počasí.

V minulých dnech byla také objevena žena ve Velvětech. Byla promrzlá, ale srdce tlouklo. Pro ženu přijela sanitka a převezla ji do nemocnice.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.