Těla na střeše lokomotivy si všiml při objíždění vagonů strojvedoucí, který měl s vlakem odjet včera v půl dvanácté dopoledne do Prahy. Mrtvý muž tak přijel na rychlíku z Prahy v půl jedenácté. Zabil jej elektrický proud.

„Podle předběžných informací to vypadá, že osoba mezi lokomotivu a vagony nastoupila někde v Kralupech nad Vltavou," uvedl vyšetřovatel Správy železniční dopravní cesty Přemysl Živný.

Jak se na vlak ale dostal, není jasné. Vystoupat na lokomotivu totiž není vůbec snadné. Navíc vlak jezdí na trati mezi Prahou a Děčínem běžně rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Podle Živného se s největší pravděpodobností dotkl trolejí. „Na této trati jsou tři kilovolty, tam za běžných podmínek výboj nepřeskočí. Něco jiného by to bylo u trolejí s napětím 25 kilovoltů," vysvětluje Živný.

Podle některých spekulací měl o život na střeše rychlíkové lokomotivy přijít černý pasažér, kterého vlaková četa z rychlíku vyhodila právě v Kralupech nad Vltavou. To ale podle vyšetřovatele nelze potvrdit ani vyvrátit. Do uzávěrky dnešního vydání Děčínského deníku totiž policisté totožnost mrtvého mladšího muže neznali. U sebe totiž neměl žádné doklady.

Další možnou variantou je skok sebevraha z mostu, který ale skočil o zlomek vteřiny později a místo před vlak dopadl na střechu lokomotivy. „Měli jsme případy, kdy se sebevrazi rozhodli ukončit svůj život skokem z nějakého mostku nebo nadjezdu před jedoucí vlak," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Ale ani tuto variantu nechtěli vyšetřovatelé potvrdit či vyvrátit.