Policisté už žádali o pomoc veřejnost před několika dny. Díky šetření se jim podařilo najít podezřelého z přepadení starší ženy. "Policisté na základě provedeného prověřování ustanovili totožnost podezřelého 29letého muže, který byl v uplynulých dnech obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže, trestně stíhán je vazebně," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Incident se odehrál v neděli 10. května na Lázeňském náměstí v Teplicích. "Kolem 13.40 hodin přistoupil pachatel zezadu k seniorce a pod pohrůžkou použití nože po ní požadoval vydání peněženky. Žena, která uviděla po ulici Rooseveltova přijíždět autobus, začala volat o pomoc a lupič se dal s prázdnou na útěk," popsal přepadení policejní mluvčí.

V té chvíli místem procházel neznámý svědek, který ženě nabídl pomoc. A právě toho kriminalisté hledají, proto policie podruhé žádá o pomoc.

"Kvůli rozporům ve výpovědích zúčastněných osob kriminalisté nutně potřebují ustanovit totožnost muže, který byl svědkem přepadení a ženě pomohl. Svou výpovědí by mohl přispět k řádnému objasnění průběhu loupeže a usvědčení pachatele. Opakovaně proto žádáme tohoto svědka, aby kontaktoval kriminalisty buď osobně v Teplicích nebo zavolal na linku 158," dodal Daniel Vítek.

Přihlásit se mohou i další svědci, kteří se v tu dobu pohybovali na Lázeňském náměstí a přepadení viděli.