V srpnu u ústeckého krajského soudu trestní senát rozhodl, že Šmucer bude v Čechách umístěn do věznice s ostrahou.

Byl vyhoštěn

Šmucer chtěl zůstat v německém vězení. Že s vydáním za české mříže Šmucer nesouhlasil již v dubnu 2012 u Okresního soudu ve Straubingu, není podstatné. Kromě trestu za mřížemi byl také německým cizineckým úřadem v srpnu 2011 vyhoštěn z Německa. V takovém případě není třeba k předání výkonu trestu do ČR Šmucerův souhlas.

Šmucer byl odsouzen Zemským soudem v Deggendorfu 3. prosince 2010 pro těžkou krádež spáchanou v organizované skupině na devět let a šest měsíců.

Německý rozsudek byl uznán na území České republiky rozsudkem Krajského soudu v Ústí nad Labem 28. ledna 2013. Šmucer se odvolal, chtěl zůstat za německými mřížemi.

Usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 29. dubna 2013 byl potvrzen ústecký rozsudek jako právoplatný. Znamená to, že nakonec byl Šmucer umístěn do věznice s ostrahou.

Problém s návštěvou

Věznice Straubing ústeckému krajskému soudu k pobytu odsouzeného muže napsala, že Šmucer byl v průběhu výkonu trestu jednou napomenutý, protože v průběhu návštěvy letos v únoru potají dostal 200 eur. Peníze si ukryl do boty a pokusil se je propašovat do ubytovacího prostoru.

Proto byly další návštěvy jeho dcery a dvou přátel vedeny přes skleněnou překážku. Další návštěvy bude mít v Česku.