Změny se týkají křižovatky ulic Bílinská, Lounská a Americká a sjezdu a nájezdu na průtah Dubí - Bílina.

„Vlastní průjezd stavebním úsekem bude za každé dopravní situace, která vzniká v souvislosti s postupem prací, vyznačený zřetelným dopravním značením. Řidiči to musejí sledovat a respektovat. Od začátku bylo naším cílem předělat křižovatku za provozu,“ říká vedoucí odboru dopravy na teplickém magistrátu Ivana Müllerová.

Z nákresu vyznačujícího novou dopravní situaci v křížení Bílinské a Lounské ulice vyplývá, že uzavřený pro veškerou dopravu bude vjezd do křižovatky z ulice Lounské a Americké. Nejfrekventovanější průjezd ulicí Lounskou do Bílinské zůstane zachovaný v obou směrech, ovšem v omezeném režimu.

„Pokud to půjde, tak bez světelného signalizačního zařízení. Také výjezd na I/8 bude zachován,“ uvádí zástupci společnosti Značky Dubí, kteří se podílí na dopravním vyznačení průjezdu opravovanou křižovatkou.

JEDNOSMĚRKA OPAČNĚ

V souvislosti s přestavbou jednoho z nejvytíženějších míst v lázeňském městě musí lidé počítat také se změnou v nedaleké Mostecké ulici. Bude nadále jednosměrná, avšak v opačném směru, než byli motoristé zvyklí, tedy nově od ulice Litoměřické do ulice Duchcovské.

Vedení města si v letošním rozpočtu na novou okružní křižovatku v Bílinské ulici naplánovalo 25 milionů korun. A to včetně peněz na přeložení trolejového vedení i sloupů. Celá rekonstrukce proběhne v režii města.

Nepřehledná křižovatka ulic Bílinská, Lounská a Americká, která je nedaleko teplické Zámecké zahrady, je často dějištěm vážných nehod. Řidiči proto už dlouho volali po její úpravě.

„Kruhový objezd tam měl být už před dvaceti lety. Chvíli jsem tam bydlel a vjet do téhle křižovatky z Lounské nebo Americké ulice chtělo fakt odvahu a hodně času,“ připomíná František Janačík z Teplic.

Přestavbu podle vedení teplické radnice brzdila složitá a časově náročná administrativa. „Město Teplice nejprve muselo získat všechny potřebné pozemky, do kterých budoucí kruhová křižovatka zasáhne,“ vysvětluje průtahy náměstek primátora Teplic Hynek Hanza.

PRO I PROTI

Naplánovaný kruhový objezd má mezi motoristy své příznivce, ale i odpůrce. Zatímco Pavel Benek z Teplic okružní křižovatku vítá, protože podle něj urychlí provoz a bude přínosem především v dopravních špičkách, tak pro řidiče z povolání Josefa Klotka byl průjezd zrovna touto křižovatkou bezproblémový.

„Stačilo dodržovat předpisy a dávat pozor při odbočování. Nemyslím si, že kruhový objezd situaci vyřeší,“ míní muž, který už najezdil stovky tisíc kilometrů jako dopravce.

Podle harmonogramu stavebních prací má být hotovo na podzim. Termínem si je jistý teplický radní Josef Benda. „Stavba bude hotová včas. Město uplatňuje v případě porušení dodavatelské smlouvy sankční položky. A ty nejsou zanedbatelné,“ podotýká zástupce města.