Na větších sjezdovkách v ústeckém regionu je od 20 do 50 centimetrů přírodního a technického sněhu. Fronty u vleků čekají provozovatelé až o víkendu. Upraveno je i několik desítek kilometrů běžeckých stop. Vyplývá to z informací z větších ski-areálů.Všechny sjezdovky jsou v provozu v areálu Bouřňák na Teplicku. „Lyžuje se normálně za standardní ceny ve standardní době. Jestli vyjde předpověď, budeme v pátek zasněžovat," řekl ředitel areálu Tomáš Tvrdík.

Ústecká pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) uvádí, že v noci na pátek přijde studená fronta, která přinese ve vyšších polohách sněžení.

Vyjet mohou do terénu v Ústeckém kraji milovníci běžek. Webové stránky sdružení Krušnohorská bílá stopa uvádějí, že je upraveno několik desítek kilometrů tras. Na některých však doporučují vzít si starší vybavení. Horší podmínky jsou v okolí Lesné, naopak ve velmi dobrém stavu i po oblevě je stopa kolem přehrady Fláje, Vlčí hory či Loučné, dále u Lesné a Klínů. Jezdit mohou běžkaři také v okolí Bouřňáku na Teplicku a upravena je stopa z Telnice na Komáří vížku.

„Byla jsem na horách i během Vánoc a sněhu tam bylo dostatek. Bylo to příjemné odpočinkové odpoledne," řekla Deníku vlastní zkušenost Lea Kernerová Rapavá. Aktální stav na Bouřňáku mají průběžně na internetu.

Situaci sledujeme.

--------------------------------

Z www.scbournak.cz:

Aktuální info 28. 12. 2012 - 7.20 hodin - Teplota na Bouřňáku je -4 st.C a je mlha. Výška sněhové pokrývky se pohybuje okolo 20-30 cm zmrzlého až mokrého sněhu. Sjezdovka č. 3 je již velmi vydřená, nedoporučujeme její sjíždění. Ostatní sjezdovky jsou v provozu.

pem, čtk