K nehodě došlo v sobotu 16. května odpoledne. „Podle všeho muž přelétl během jízdy složitým terénem přes řídítka. Vše nasvědčovalo tomu, že došlo ke zranění páteře a možná i porušení míchy. Byl při vědomí, dýchal dobře, ale necítil horní, ani dolní končetiny,“ popsal Tomáš Plíva, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Horská služba na místo vyrazila poté, co dostala výzvu přes aplikaci Záchranka, kterou použil kamarád cyklisty. Záchranáři a přátelé zraněného pak muže zafixovali do vakuové matrace, pomohli také s mobilními nosítky.

„Pak jsme ho velice šetrně převezli asi 500 metrů na vrchol Bouřňáku. Současně s námi tam dorazil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Lékař a zdravotníci si cyklistu ihned převzali,“ uvedl Tomáš Plíva. Zraněný pak byl transportován do ústecké nemocnice.

Během víkendu se do Krušných hor vydalo množství cyklistů a turistů. Záchranáři nabádají k opatrnosti. „V těchto dnech dochází k úrazům zejména u vyznavačů sjezdů na horských kolech ať už v trailparcích nebo ve volném terénu. V dnešním případě na Bouřňáku mohlo dojít i k ohrožení života. Při adrenalinových sjezdech doporučujeme používat nejen přilby, ale další ochranné pomůcky jako páteřáky a chrániče,“ důrazně varoval Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.