„Mladí olympionici budou mít své zázemí v Chomutově, odkud budou vyjíždět za jednotlivými sportovními disciplínami, do našeho města konkrétně na běžecké lyžování a biatlon," řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „Původně měly tyto soutěže proběhnout ve sportovním lyžařském areálu na Novém Městě v Krušných horách. Zde by musely proběhnout rozsáhlé technické úpravy a část z nich by musela být povolena ve stavebním řízení. To však nešlo stihnout, a proto bylo osloveno naše město, zda budeme schopni tuto část olympiády uspořádat. Nejlepší podmínky pro ně nabízí horská oblast Cínovce, kde proběhnou tato sportovní zápolení. Tratě budou zřízeny a certifikovány v prostoru golfového areálu, včetně vzduchovkové střelnice."

Zimní olympiáda dětí a mládeže se v Ústeckém kraji koná od 17. do 22. ledna. O medaile bude bojovat 1 500 mladých sportovců ze všech krajů republiky. Chomutov a Litvínov by měl hostit zápasy v hokeji, Most zase krasobruslení a rychlobruslení. Ve Ski areálu Klínovec proběhne snowboarding, alpské a akrobatické lyžování.

Dětská olympiáda je největší akcí svého druhu v Česku. Sportovce a diváky bude po celou dobu olympiády, ale i před ní doprovázet originální maskot v podobě velké modré sněhové koule. Navrhla ho studentka litoměřického gymnázia Eva Tylová.

Ve spolupráci s kraji ji Český olympijský výbor poprvé uspořádal v roce 2003.

Zimní olympiáda se koná v sudých letech, letní zase v lichých. (kos, red)