„Žena z Cínovce oznámila, že se po Cínovci pohybují dva muži, kteří na první pohled vypadají jako ,, utečenci z Německa". Žena poskytla strážníkům dokonalý popis. Na místo ihned vyjela hlídka městské policie. Dva muži byli zadrženi v místní prodejně s převážně zahraničním zbožím, jak se snaží debatovat s prodejcem. Oba se prokázali doklady, které jim byli vydány v Německu v uprchlickém táboře. Na místo byla přivolána cizinecká policie, která si oba zadržené cizince ze Sýrie převzala," sdělil velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Své zkušenosti s azylanty, kteří chodí přes čárů, mají i na Moldavě. Několik desítek metrů od hraniční čáry jich v bývalé německé celnici pobývá asi 35. Vedení obce zaznamenalo několik překročení hranice uprchlíky, případy řešila policie. Poslední zhruba měsíc je ale klid. „Policie u hranic stále hlídkuje. Žádné nové případy zadržení nám hlášeny nebyly," sdělila místostarostka Moldavy Eva Kardová. Horská obec i tak nabádá své obyvatele, aby byli pozorní a pohyb cizích osob hlásili na policii.

Demonstrativní akci proti utečencům plánuje udělat na hranicích Blok proti islámu. Konkrétně v sobotu 9. dubna od 13:00 chtějí přívrženci spolku zablokovat hraniční přechody Cínovec, Kraslice v Karlovarském kraji a České Velenice v Jihočeském kraji. „Cínovec a Kraslice jsou hraniční přechody, přes které k nám přichází imigranti z Německa. V Německu jsou ubytovny pro imigranty, ze kterých mohou volně odcházet, nelegálně překračují naše hranice a pohybuji se na našem území. Demonstrace proběhne s cílem krátkodobé blokády státních hranic prostřednictvím vytvoření živého řetězu," informoval Martin Konvička z Bloku proti islámu.

V souvislosti s případnými možnostmi ubytování uprchlíků na našem území se po sociálních sítích mezi lidmi šíří informace, že by mohli být ubytovaní v bývalé policejní škole v Teplicích, která přestala vloni fungovat v Závodní ulici a přestěhovala se do Ústí. Podle Jany Slámové z krajského policejního ředitelství to nejsou ale pravdivé informace. Jde tedy spíše o výplody fantazie z řady veřejnosti.

Podobně se nezakládá na pravdě zaručené info z teplických skupin na facebooku o tom, že by se měl ve prospěch uprchlíků dostavět objekt v Mlýnské ulici, který je opuštěný z devadesátých let a chátrá. Financovat by to prý měl stát. I toto ale není ze strany státu reálné.