Parta nadšenců tam několik dnů na asfaltové ploše bývalého hokejbalového hřiště budovala kluziště. Výsledek? 25m na 50m ledové plochy, která je veřejně přístupná. Je tam osvětlení, takže se bruslí i za tmy a to do 20 hodin. Vstup zdarma.

Bruslit lze i u Olympie (viz níže). Na rybnících a nádržích si to raději dvakrát rozmyslete. Nemusí tam být ještě dostatečně tlustý led.

Skiareály v Ústeckém kraji nabízejí velmi dobré podmínky k lyžování. Pomohl přírodní sníh, mrazy navíc umožňují nadále zasněžovat. Na sjezdovkách leží až 60 centimetrů prachového nebo technického sněhu.

„Podmínky jsou optimální, na začátek ledna nebývale pěkné," uvedl za skiareál Zadní Telnice na Ústecku Jindřich Holinger. Ve středisku jsou otevřené všechny sjezdovky s výjimkou Slalomáku. „Dnes jsme ho začali zasněžovat," dodal. Předpokládá, že černou sjezdovku se podaří otevřít příští týden.

Všechny vleky mají v provozu v areálu Bouřňák nad Teplicemi. „Podmínky jsou ideální," uvedl za areál Petr Ocásek. Na sjezdovkách leží od 40 do 50 centimetrů sněhu.

Parkování je zajištěno v Mikulově a na příjezdové cestě k Bouřňáku, kde byla vybudována odstavná plocha. V sobotu bude na Slalomáku a Hrobské i večerní lyžování a to od 18:00 do 21:00 hodin.

„Pokud nám to budou umožňovat sněhové podmínky, bude se večerní lyžování konat vždy ve středu a v sobotu," řekl Petr Ocásek za SC Bouřňák.

Přes 30 centimetrů sněhu má i Komáří vížka. Vleky se tam rozjedou v sobotu a pojedou i v neděli. „Svahy se budou v pátečních odpoledních hodinách strojově upravovat stejně tak i příjezdová komunikace včetně parkoviště," píší na webu Skiareálu Komáří vížka.

Běžkaři mají na horách též dobré podmínky. Tratě by měly být upraveny minimálně v úseku Krušnohorský dvůr na Cínovci Vitiška Komáří vížka, kde se o ně starají provozovatelé hotelu Krušnohorský dvůr. „Máme upraveno. V dobré kondici jsou i tratě v Německu. K využití bude i dvoukilometrový okruh, který jsme postavili kvůli dětské olympiádě na našem golfovém hřišti," řekl Ondřej Bula z hotelu Krušnohorský dvůr. (red)

-----------------------------------------

Olympia Ice Aréna prodloužili provoz

Olympia Ice Aréna zůstane otevřená až do 7. února 2016. Prodlužuje se provoz až do konce jarních prázdnin!

Olympia Ice Aréna je otevřená každý den od 9 do 21 hodin. Časy veřejného bruslení najdete na webu OC Olympia. Dopolední čas ve všední dny je přednostně nabízený zdarma školám.

Běžná cena vstupného na led je 30 Kč. Děti do 5 let a ZTP mají vstup zdarma. Cena za půjčení 1 páru bruslí je 30 Kč.