Za současný stav může roční období.Vzhledem k tomu, že nastal podzim, přišly s ním i mlhy a déšť. S mlhami často přichází i hrozba v podobě smogu.„Bio dva značí střední zátěž. Hodnoty prachu kolísají, ale žádná opatření zatím nebyla nutná. Mlhy jsou v tomto období typickou záležitostí. Vzhledem k inverznímu počasí počítáme s tím, že se začne zvyšovat frekvence volajících s dotazy ohledně biozátěže a aktuálních koncentrací škodlivin v ovzduší," řekla Martina Černá, poradkyně Ekologického centra v Mostě, které má působnost rovněž pro náš teplický okres. . Hodnoty polétavého prachu překročily včera dopoledne povolený čtyřiadvacetihodinový imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový na měřicích stanicích v Tušimicích, Chomutově, Mostě, Lomu i v Krupce

Na Bouřňáku a nebo na Komáří vížce i jinde na výše položených místech v horských oblastech bývá v takovýchto dnech hezké počasí. Pohled na zamlžená údolí bývá krásný, vrácení se do údolí měst je horší.

V Ústeckém kraji jsou špatné rozptylové podmínky už několik dnů. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Naposledy byla špatná smogová situace v Ústeckém kraji letos v únoru. Upozornění na smog však ČHMÚ zatím v těchto dnech pro Ústecký kraj nevydal.(mp, td)