Sjezdové lyžování

SC Bouřňák na Teplicku má všechny sjezdovky v provozu. V pátek pojedou vleky i večer a to pod umělými světly. „O víkendu bude středisko normálně otevřeno. V pátek se uskuteční i večerní lyžování od 18.00 do 21.00 hod. na Slalomáku a Údolíčku," řekl předseda správní rady SC Bouřňák o.p.s. Petr Benda. V Krušných horách se o víkendu pojede tradiční závod v běžeckém lyžování Krušnohorská třicítka.
Sport centrum akci podporuje. „Rozhodli jsme se, že vítěze závodů v kategorii muži a ženy obdarujeme finanční prémii 8000 Kč (muži) a 5000 Kč (ženy). Předání šeku proběhne v neděli. Aby závodník na prémii dosáhl, tak musí mít nejlepší čas v součtu sobotního i nedělního závodu," dodal Benda.

Závody v bílé stopě

A přece se poběží! Poté, co ji loni museli organizátoři kvůli nedostatku sněhu zcela zrušit a letos ze stejného důvodu z původního lednového termínu přesunout, se nakonec legendární Krušnohorská třicítka uskuteční. Už o víkendu 14. a 15. února ožijí trasy v přilehlém i vzdálenějším okolí Nového Města v Krušných horách stovkami vyznavačů běžek všech věkových kategorií.ilustrační foto
„V posledních dnech napadlo skoro čtyřicet centimetrů sněhu a podmínky jsou konečně velice dobré, proto se uskuteční kompletní pořad. Je to pro nás první volný termín, kdy jsme mohli závod uspořádat. Všechny tratě na klasickou i volnou techniku budou připraveny. Samozřejmě že mnohým pravidelným účastníkům zkomplikoval odklad účast, navíc jsou ve školách v plném proudu jarní prázdniny, ale i tak očekáváme v sobotu kolem 150 a v neděli až 200 běžkařů," věří ředitelka závodu Věra Chvátalová z pořádající TJ Lokomotiva Teplice.
V pořadí 35. ročník Mezinárodní Krušnohorské třicítky, který se stal letos součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, startuje v neděli 15. února v 11:30 hodin z prostoru běžeckého stadionu v Novém Městě v Krušných horách.
Dvě mužské kategorie (ročník 2000 a starší + nad 40 let) absolvují 30 km klasicky, na ženy (stejné věkové rozdělení) čeká poloviční porce kilometrů. Trasu absolvují její účastníci ve dvou okruzích, připraveny pro ně budou dvě stopy. Pro muže, kteří si netroufnou na tři desítky kilometrů, je připraven ještě rámcový závod na 15 km.
„Na startu se objeví tradičně také lyžaři z Německa. K pravidelným účastníkům patří třeba bývalí úspěšní reprezentanti nebo odchovanci našeho oddílu – biatlonista Jaromír Šimůnek, Balatkové, Havlové, Kateřina Vaňková a mnozí další. Startovné, které zaplatili loni přihlášení účastníci, se jim převádí na letošní ročník. Další zájemci se mohou přihlásit do pátku přes internet nebo ještě hodinu před začátkem závodů," připomíná Věra Chvátalová.
V Novém Městě se však bude závodit už v sobotu 14. února, kdy je od 13 hodin na programu 15. ročník Malé Krušnohorské třicítky, určené také mládežnickým kategoriím a veteránům. Zatímco dospělí závodníci poběží volnou techniku, nejmladší žáci, předžactvo (2005 a mladší) i žactvo (2001 – 2004) vyrazí na tratě 1 nebo 5 kilometrů klasicky.
„Pro děti máme připravené hezké poháry a dostanou také diplom. Na vítěze čeká kvalitní lyžařské prádlo. Dospělí si v sobotu rozdělí věcné ceny, například porcelán, nejúspěšnější z hlavní nedělní kategorie obdrží finanční odměny. Peněžní ocenění čeká rovněž na účastníky se součtem nejlepších časů z obou víkendových dnů," dodává Věra Chvátalová.
Více informací naleznou zájemci na webových stránkách: www.k30.cz.

SKIALP

Zveme vás na další ročník skialpinistického závodu. Datum konání se po zkušenostech s loňskou „nezimou" posunul až na sobotu 14. února se startem v 10:00 hod v Mikulově. „Jde o závod českého poháru a o zcela mimořádný sportovní podnik, kde se sjede celá špička v českém poháru, samozřejmě i zahraniční sportovci. Je tam mimo elitní kategorie též kategorie „open" … pro běžně aktivně sportující odolné živočichy," zve za organizátory v sobotu do Mikulova Milan Brachtl. Podrobné info najdete na http://www.skialpnadhrobem.cz/.