Na Teplicku zatím vleky stojí. Největší areál SC Bouřňák se připravuje na start nové sezony. Kdy se tam otevřou první sjezdovky není v tuto chvíli ještě jasné. Podmínky na zasněžování tam nejsou dobré, teploty se tam totiž přes den pohybují kolem pěti stupňů nad nulou. Prakticky bez sněhu je Komáří vížka a Osek. Tam jsou odkázání pouze na přírodní sníh.

Na Telnici leží zhruba 30 až 50 centimetrů technického sněhu. Podle informace z webu provozovatele budou v sobotu a neděli jezdit vleky Meva a Kašpárek. Oba jsou určeny hlavně začátečníkům.
Ve ski-centru Klíny na Mostecku zimní sezonu zahájí 16. prosince, v provozu tam bude vlek poma a lyžařská škola. Nyní v areálu intenzivně zasněžují.

Areál Alšovka v Krušných horách zahájí provoz v pátek, a to nočním lyžováním s novým osvětlením na sjezdovce číslo jedna. Vlek se spustí v 17:30. „Dále budeme pokračovat v denním provozu od 09:00 do 16:00. Noční lyžování budeme jezdit jako obvykle ve středu, pátek a sobotu. Pokračujeme v zasněžování sjezdovky číslo dvě tak, abychom mohli co nejdřív začít jezdit i na velkém vleku," informují provozovatelé na webových stránkách. Nově bude v areálu půjčovna vybavení, která bude v otevřena prozatím o víkendech, svátcích a prázdninách.
Vyjet mohou Severočeši už také za hranice. Lyžovat se tento týden začalo v německém Altenbergu, který leží zhruba 25 kilometrů od Teplic. V areálu je dvacet centimetrů sněhu a provoz vleků je od 10:00 do 18:00.

Intenzivně zasněžují sjezdovky i provozovatelé dalších středisek. Práci by jim mohlo pokazit víkendové počasí, při kterém mají podle předpovědi meteorologů teploty v Ústeckém kraji stoupnout až k deseti stupňům Celsia. (kos,čtk)