U nehody zasahovali policisté a hasiči, řekla Deníku policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Z letadla unikalo palivo, k žádnému zranění naštěstí nedošlo,“ doplnila mluvčí. Incident se bude dál vyšetřovat v režii Letecké amatérské asociace ČR.

„Na místo havárie přiletěl také vrtulník krajské záchranky. Ale jeho služeb nebylo nakonec potřeba. Ani jedné ze dvou osob, které v letadle seděly, se nic nestalo,“ konstatoval Prokop Voleník, mluvčí krajské záchranné služby.

„Jsem překvapen. Podobné havárie často končí i tragicky, zde musel stát u obou pasažérů malého letadla anděl strážný,“ konstatoval Voleník.

Na Teplicku to nebyla první nehoda malého letadla. Například před šesti lety policie vyšetřovala nehodu na Kudlichu. Za pádem na pole za sídlištěm Nová Ves byla technická závada stroje. Krátce po startu došlo ve výšce asi 20 metrů nad zemí k výpadku motoru. 52letý pilot se snažil obloukem přistát, přitom havaroval. Muž tehdy naštěstí vyvázl pouze s pohmožděninami a zraněním končetin. Předběžná škoda na stroji byla vyčíslena na půl milionu korun.

Předloni skončila tragicky nehoda ultralightu v Ústí. V dubnu spadlo malé letadlo  nedaleko sportovního letiště ve čtvrti Všebořice. Dopadlo na skládku odpadu. Sedmdesátiletý pilot z Lounska nepřežil.

Nehody malých odlehčených letadel se čas od času stávají. Medializace takových nehod pak ale vrhá špatný stín na tento druh sportu. Vloni to pro Deník uvedl Jan Pospíšil z Teplic. "Za rok se u nás stane pár nehod ultralehkého letadla, zatímco v republice jsou tisíce pilotů a strojů. V porovnání s tím, co se děje na silnicích, jde o zanedbatelné číslo. Ovšem je to mediálně atraktivní, tak se o tom dlouho píše a mluví. Bohužel to pak vrhá negativní pohled veřejnosti na náš sport," řekl pilot vlastnoručně vyrobeného ultralightu.