V lednu zemřel věkově starší muž v Bílině přímo na průtahu městem. V únoru zemřel řidič ve středním věku v Soběchlebech, když s autem narazil do pilíře mostu. Auto navíc skončilo v plamenech.

V pondělí vyhasl mladý život řidiče, který hazardoval na silnicích velkou rychlostí. Alespoň takto ho charakterizovali lidé z Jeníkova, Košťan a také Teplic, kteří ho několikrát viděli s autem na silnici. Osudný den v pondělí po poledni se rozhodl předjet kolonu vozidel na silnici z Hudcovské Výšiny do Kamenného Pahorku. Bohužel si nevšiml, že první auto v řadě, což byl nákladní vůz, bude odbočovat vlevo. A právě při manévru odbočení došlo ke střetu. Mladík za volantem své černé škodovky utrpěl zranění, která nepřežil. Na místo přiletěl i vrtulník záchranné služby, ale mladému člověku už nebylo po nárazu pomoci.

Ještě týž den se na místě nehody sešli kamarádi a vytvořili u silnice, kde ke střetu došlo, svíčkové pietní místo. Pomníček z hořících svíček zde byl i včera odpoledne.

Mladý muž jezdil po silnicích prý mnohdy příliš rychle. A to nemohl být ještě příliš tzv. vyježděný, protože řidičský průkaz měl dva roky.

Jiné osoby při nehodě zraněny nebyly. Řidič odbočujícího nákladního vozu nestíhal zareagovat a nehodě zabránit.

Vloni se stalo na silnicích Teplicka 1445 nehod, což je o 173 více než předloni a o 222 více než v r. 2013. Podle statistik teplických policistů jsme tak vloni jezdili po silnicích teplického okresu nejhůře za poslední tři roky. Tomu také bohužel odpovídá počet mrtvých na místních cestách a také hmotná škoda. Vloni zemřelo na silnicích okresu 9 lidí. Letos už 3.(pem)