Týká se tedy těch, co mají řidičský průkaz vydaný do roku 2000. Ty novější budou platit dál.
Zašel jsem se proto včera podívat přímo na teplický magistrát, jaká je situace.

Dopoledne sice byla plná hala, ale k okénku, kde se podávají žádosti o vydání nového průkazu k řízení auta, se příliš lidí nehrnulo. V deset hodin jsem si vyzvedl pořadový registrační lístek, čímž jsem zjistil, že přede mnou jsou jen tři lidé. Tedy pohoda.

„A tak to tu máme v těchto dnech stále,“ potvrzuje malý zájem Pavel Válek, vedoucí příslušného odboru na magistrátu. Lidé chodí více kvůli evidenci vozidel a nebo na občanky. Přitom podle statistik by si mělo ještě svůj s koncem roku neplatný řidičák přijít vyměnit na dva a půl tisíce lidí. V tom jsou samozřejmě započítáni i ti, kteří už ho nechtějí, třeba vzhledem k věku se už bojí usednout za volant.

Ne že bych snad někomu přál dlouhé čekání na úřadě, ale popravdě jsem si myslel na delší fronty. Zvláště, když se o tom mluvilo den před tím v televizi. Právě to je podle úřednic také jeden z hnacích motorů. Ve zprávách mluví o konci platnosti toho či kterého dokladu a druhý den bývá u přepážek narváno. Ale skutečně včera nebylo. Prognoza je, že to tak bude i dnes a nebo zítra, kdy zde mají ještě dopoledne otevřeno.