Na silnicích je podle policie zatím klid, žádné nehody aktuálně hlášeny nejsou.
V Libereckém kraji je dnes zataženo, místy se objevují mlhy a mrholí. Teploty se pohybují od minus jednoho do dvou stupňů. Hlavní tahy jsou jen holé a mokré a s opatrností sjízdné. Na silnicích nižších tříd, hlavně v horských oblastech ale leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu, která odtává, a motoristé by tam proto měli být opatrní.
V Ústeckém kraji je také většinou zataženo. V Krušných horách, ale i na Ústecku se vyjasňuje a teploty tam klesají až k minus třem stupňům. I v Ústeckém kraji se objevuje mrholení a mlhy, na dálnici D8 je dohlednost jen 100 metrů a motoristé by tam měli zpomalit. Silnice jsou většinou holé a mokré, při teplotách pod nulou se ale může tvořit ledovka. Silničáři proto radí opatrnost.
Už druhý den se v Ústeckém kraji hůř dýchá, smogová situace však zatím vyhlášena být nemusela. Špatná je v sobotu ráno situace v Ústí nad Labem, Teplicích a Lomu na Mostecku. Povolený limit čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu 50 mikrogramů na metr krychlový ale překračují i stanice v Děčíně, Mostu a Litoměřicích.
Nejvyšší hodinové znečištění naměřila v sobotu mezi 21:00 a 22:00 stanice v Děčíně, kde množství polétavého prachu překročilo 414 mikrogramů na metr krychlový a osmkrát překročilo povolený limit. Teď už se ale vzduch vyčistil, aktuálně tam ukazují přístroje 51 mikrogramů polétavého prachu na metr krychlový. Největší znečištění ukazovala ráno stanice v Lomu na Mostecku - 147 mikrogramů.