Teplický region se tak připojil k dalším v kraji, kde měl někdo pozitivní test. Bez nákazy zatím v kraji zůstává pouze žatecko-lounský region.

Teplická epidemioložka Eva Poláčková Deníku upřesnila, že v jednom případě jde o muže, který byl v přímém kontaktu s nakaženým boxerem Konečným z Ústí. Do teplického okresu jezdil pouze přespávat. Jakmile se dozvěděl o tom, že známý boxer je infikovaný, nastoupil do karantény včetně rodiny. Výtěry měl pozitivní. Žádné bližší osobní kontakty v okrese v dané době neměl. 

Druhým nakaženým je dlouhodobě pracují muž v zahraničí. Po návratu zpět domů nastoupil v minulých dnech hned do karantény a nechal se vyšetřit - s pozitivním testem. Jde o samotáře. 

"U obou osob je průběh nemoci velmi mírný. Jsou v izolaci," uvedla Poláčková s tím, že není důvod k žádné panice. 

Informace vyvolala řadu emoccí u Tepličanů.

Jak to komentují lidé v teplické skupině na Facebooku?

Martin: "Snad nikdo nepředpokládal, že se to Teplicím vyhne."

Kamil: "By mi zajímalo, jak byste reagovali, kdyby jste každý den viděli tabulku s nově nakaženými AIDS, tuberkolozou, rakovinou atd … hezky podle měst a několikrát denně aktualizovanou… to by bylo paniky …"

Ladislav: "Průser, už je to tady, už je to tady. Tehdy s nadšením, dnes s obavami."

Šárka: "Dnes na poliklinice na třídícím místě, byla fronta lidí namačkaných u sebe, jen aby je někdo nepředběhl. Odstup dva metry od sebe měl jen málokdo a někteří neměli ani správně nasazenou roušku…"

Jiří: "Jako lidi, logicky jednou to jsem přijít muselo. Nakaženým přeju brzké uzdravení a zdravým aby to nechytili. Jinak se nic nemění. Dodržujte nařízení vlády ať se to nešíří rychle. Tečka."