Nehoda se stala v 9:05. Vykolejila souprava patřící Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), sestavená z upraveného motorového vozu a vagonu s jeřábem. Mezi železničáři se takovému vlaku zpravidla přezdívá "dráteníci", protože se používá hlavně k opravám trolejí. Zatímco motorový vůz ještě prasklou výhybku projel relativně bez poškození, vagon už se v přímém směru neudržel a jeho zadní polovina odjela na druhou kolej.

"Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Pravděpodobnou příčinou je závada na výhybce," uvedl Drápal a škodu odhadl asi na 70.000 korun. Podle fotografií z místa zřejmě praskla pohyblivá část výhybky, takzvaný jazyk. Celá souprava SŽDC patří spíš k lehčím železničním vozidlům, přitom po trati z Ústí do Bíliny jezdí denně desítky těžkých nákladních vlaků.

Nehoda se stala v místě, kde se kříží dvě tratě. Zatímco z Ústí do Bíliny už osobní vlaky jezdí alespoň po jedné koleji a část nákladních může jezdit odklonem přes Teplice, celkem čtyři vlaky mezi Teplicemi a Lovosicemi musely nahradit autobusy.(čtk)